Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolt: Atmosféru v Ostravě mám rád, věřím v kvalitní výkon

Usain Bolt u tabule se světovým rekordem na 200 metrů, který zaběhl loni na MS v Berlíně | foto: AP

17 2010
V Ostravě se představil už třikrát a přijede i letos. Megastar světové atletiky Usain Bolt se na sever Moravy těší, 27. května zde poběží trať 300 metrů. "Pokud bude přát počasí, věřím v kvalitní výkon," řekl Jamajčan organizátorům.

Kvůli extrémnímu zájmu museli loni organizátoři uzavřít Městský stadion ve Vítkovicích předčasně, letos to možná nebude jiné. Trojnásobný olympijský vítěz a držitel světových rekordů na 100 a 200 metrů se znovu těší na setkání se svými fanoušky.

"Od té doby, co jsem se stal profesionálem, jsem startoval v Ostravě téměř každý rok. Mám rád tento mítink, tamní diváky, atmosféru na stadioně. Loni v Ostravě se fanoušci ke mně chovali perfektně, přivítání a jejich podpora byly úžasné. Těším se," řekl Bolt oficiálním stránkám mítinku zlatatretra.cz.

Jak se připravujete na letošní sezonu?
Trénink probíhá v pořádku, v klidu se připravuji na letní sezonu. Už jsem absolvoval závody na Jamajce a byl jsem s nimi spokojen. Jsem ve stavu, v jakém bych právě v této fázi přípravy chtěl být. Ale v příštích dvou měsících mám před sebou pořád spoustu práce.

V Ostravě se poprvé v závodě představíte v běhu na 300 m. Co od tohoto startu očekáváte?
Už jsem v tréninku nějaké třístovky absolvoval, takže tu trať trochu znám. Jenže tohle bude poprvé oficiální závod... Ale pokud nám bude přát počasí, věřím v kvalitní výkon.

Když v tréninku běháte 300 metrů, jak se na trati cítíte?
Je to jednodušší než čtyřstovka, takže je to vcelku v pořádku.

Jaký je další krok ke trati 400 metrů?
Myslím, že 400 metrů by se v budoucnu mohla objevit někdy po roce 2012. Čtyřstovka bolí.

Jaké jsou vaše cíle pro letošní rok?
To je jednoduché - prostě chci nadále vítězit a zůstat zdravý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze