Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolest, teploty, zasmušilý pohled, strniště a patnáctý čas

Fernando Alonso, Renault - Týmu Renault první trénink příliš nevyšel - Alonso se připravuje vyjet z boxů. | foto: Reuters

3 2009
Kuala Lumpur (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Tady mě to bolí, vráží to do zubů, do hlavy a mám teplotu. Byl jsem rád, že jsem vůbec jel," gestikuloval na plastové židli před stanem svého týmu dvojnásobný mistr světa Alonso. V pátečních trénincích Velké ceny Malajsie měl kromě hledání nastavení i jiné starosti. Zánět ucha mu v malajském vedru nepřidal.

Vzhledem k nepříjemné nemoci není jeho patnáctý čas z odpoledního volného tréninku tak špatný. Za celý den odjel sice jen 32 kol, což je nejméně ze všech pilotů, a prohrál s notoricky pomalejším týmovým kolegou Piquetem, ale v té chvíli mu to bylo jedno.

"Musel jsem posbírat nějaká data, to se povedlo," vyprávěl španělský pilot s pohledem do země, jako by hovořil sám pro sebe. "Je mi fakt blbě. Už dva dny," dodal pravým koutkem stažených úst.

Jeden z nejusměvavejších jezdců pedoku byl v pátek nejzamračenějším závodníkem formule 1 v Malajsii a překonal i Kimiho Räikkönena, který by jinak v posledních letech pravidelně sbíral cenu "Kyselý citron Grand prix", kdyby se FIA rozhodla pro její vyhlašování.

Možná tomu napomohla i neupravená tvář s pár dní starým strništěm. V pátek se sepangským pedokem vlekl místo Fernanda Alonsa jeho starší, zasmušilejší a méně příjemný bratr.

Ale přesto stačil zaměřit svou pozornost alespoň na zkoušky pneumatik.

"Na hladkých gumách jsme na Sepangu nikdy nejezdili a tvrdou směs, kterou sem Brigestone dovezl, také neznáme. Ale musí říct, že obzvlášť v pomalých zatáčkách byl rozdíl ve srovnání s drážkovaným gumami velký. Auto drželo docela pěkně a před sobotní kvalifikací jsem optimistou," vyprávěl zatím pátý jezdec sezony 2009.

"A jak vidíte, Fernando, nedělní..." "Konec otázek, Fernando si musí odpočinout," zakročila nekompromisně tisková mluvčí. Stále se sklopenou hlavou se Alonso zvedl a odkráčel dozadu do prostorů pro jezdce. A beze slova.

Asi mu opravdu nebylo dobře.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze