Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rostoucí florbalová popularita vynesla Boleslavi další Pohár mistrů

Boleslavští florbalisté slaví gól. | foto: Karel Pešek, MAFRA

7 2015
Ani Praha, ani Brno, ani Ostrava. Florbalový Pohár mistrů 2015 se v říjnu bude hrát v Mladé Boleslavi. Turnaj nejlepších světových klubů si oddíl vysloužil za rostoucí popularitu sportu ve městě i úspěšné pořádání podniku v roce 2011.

Nafukující se členská základna, rostoucí zájem diváků a pravidelně zaplněná sportovní hala při extraligových zápasech. Florbalový progres Mladé Boleslavi neustává a nyní je zřejmé, že v příštích měsících se na tom nic nezmění. Naopak!

Druhé největší středočeské město se může těšit na další lahůdku. Po čtyřech letech znovu uspořádá Pohár mistrů, nejprestižnější klubovou soutěž. Od 30. září do 4. října se mladoboleslavský zimní stadion, domov extraligových hokejistů, převlékne do florbalového hávu. Dorazí šest nejlepších mužských a ženských týmů.

„Jsem potěšený, že se Pohár mistrů vrací do Mladé Boleslavi. Upřímně, to jsem nečekal,“ přiznává první náměstek mladoboleslavského primátora a současně florbalový útočník Jiří Bouška.

Volba stejného dějiště jako před čtyřmi lety může na první pohled budit překvapení, okolnosti však mladoboleslavské variantě opravdu nahrávaly. „Ročník 2011 byl natolik úspěšný, že jsme na něj chtěli navázat. Uvědomujeme si, že vstoupit do spolupráce s vyzkoušeným týmem lidí je obrovská výhoda,“ míní prezident České florbalové unie Filip Šuman. „Když se vyhodnocovalo pořadatelství v jednotlivých zemích v letech 2011-2014, Mladá Boleslav z něj vyšla nejlépe.“

V hostitelství Poháru mistrů se střídají čtyři florbalové velmoci, proto po Mladé Boleslavi přivítala turnaj švédská Umea, finské Tampere a švýcarský Curych. Na podzim odstartuje další kolečko znovu v Boleslavi. „Od té doby máme v průměru dvojnásobnou návštěvnost na domácích zápasech,“ připomíná prezident mladoboleslavského klubu Josef Volf. „Klub se od roku 2011 hodně posunul, také pořadatelsky jsme mnohem zkušenější.“

Šuman neváhá mířit ambicemi k top akcím, které se objeví v České republice v první polovině roku: „Věřím, že Pohár mistrů vhodně doplní halové mistrovství Evropy v atletice, mistrovství světa v hokeji a mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let.“

O pořádání Poháru mistrů se zajímala i pražská Sparta, dodatečně se ozvaly také Vítkovice. Unie kromě zkušeností z roku 2011 při rozhodování vzala v potaz celkový zájem o florbal ve městě.

„Společně s Florbalovou akademií jsme největší florbalová komunita na úrovni spolupracujících klubů,“ připomíná generální manažer mladoboleslavského klubu Tomáš Pacák.

Dohromady se v obou oddílech věnuje florbalu přes 1 300 hráčů.Najdete na iDNES.czmobilní verze