Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boj o Ryder Cup graduje. Tři uchazeči o dvě místa jsou ve Skotsku nastejno

Colin Montgomerie to bude mít nesmírně těžké. Jak vybrat tři hráče, kterým dá divokou kartu a zahrají si Ryder Cup? | foto: Reuters

27 2010
Boj o to být součástí evropského rydercupového týmu, který se na přelomu září a října postaví ve Walesu americkému výběru se po polovině turnaje ve Gleneagles stává ještě o úroveň zajímavějším a napínavějším, než se před turnajem zdálo.

Johnnie Walker Championship je totiž poslední možností, jak získat body do žebříčku a dostat se mezi devět hráčů, kteří budou mít jistou účast. Z nich jsou ve hře už jen dvě místa, a o ně se ve Skotsku pere čtveřice hráčů. A hned tři z nich jsou po druhém kole turnaje na stejném místě.

Do víkendových dvou kol půjde ze sedmé příčky hned devět golfistů, mezi nimi budou i Miguel Ángel Jiménez a Peter Hanson, kteří jsou momentálně na oněch dvou místech zaručujících hru za Evropu. Na stejném skóre jako oni je i Simon Dyson, jenž, pokud by vyhrál, pak by se mohl dostal mezi devítku hráčů s automatickou účastí. Nebo alespoň si hlasitě říct o jednu ze tří divokých karet, které má v ruce kapitán Colin Montgomerie.

"Musím zahrát nejlepších 36 jamek ve svém životě, abych si mohl zahrát nejlepší turnaj v mém životě," řekl novinářům Dyson.

Ryder Cup, trofej

Ryder Cup - jedna z nejprestižnějších trofejí v golfu. Ač individuální sport, Ryder Cup je týmovým soubojem Evropy a USA.

Monty to bude mít opravdu těžké. O tři divoké karty se uchází minimálně desítka hráčů - Evropané hrající v USA jako Justin Rose, Luke Donald, Paul Casey nebo Padraig Harrington. Pak je tu hned několik hráčů z evropské tour. Montgomerie si na sebe část tlaku vytvořil sám, když před měsíci prohlašoval, že bude vybírat hlavně z těch, kteří budou věrni evropskému okruhu.

O divokou kartu doslova prosí devětadvacetiletý Ital Edoardo Molinari. Jeho o dva roky mladší bratr Francesco, se kterým loni vyhrál Světový pohár dvojic, už má místo jisté. Edoardo potřebuje bojovat o vítězství, aby Montgomerieho přesvědčil. Momentálně je taky na sedmém místě, na němž je i jeho bratr.

"Slibuji Colinovi, že jestli mě vybere a budeme hrát s Franceskem spolu, tak neprohrajeme ani bod," vyslal silný vzkaz kapitánovi, aby se po skoro padesáti letech v Ryder Cupu objevili bratři.

Světový pohár 2009 - Edoardo Molinari (vlevo), Francesco Molinari, vítězní Italové.

Světový pohár 2009 - Edoardo Molinari (vlevo), Francesco Molinari, vítězní Italové.

Po polovině turnaje v Gleneagles vede trojice hráčů, kolem které jde Ryder Cup velkým obloukem. Nejlepší z nich, Gary Body, jenž v Čeladné bojoval o titul, je až na 217. místě světového žebříčku. David Lynn ukončuje třetí stovku, Julien Guerrier zaujímá dokonce až 338. příčku světového žebříčku. Všichni tři jsou na skóre -9. O dvě rány za nimi je domácí Stephen Gallacher spolu s Markem Fosterem a Georgem Coetzeem.

Na turnaji hrál i sám Montgomerie, ale neprošel cutem. Jakmile dohrál, pospíchal do přilehlého domku sledovat televizní přenos, aby viděl, jak se uchazečům o rydercupová místa daří. Zatím mu turnaj v Gleneagles jeho rozhodování o divokých kartách rozhodně neulehčuje.

Johnnie Walker Championship - po 2. kole

1. Julien Guerrier (Francie) 68-67, Gary Boyd (Anglie) 67-68, David Lynn (Anglie) 67-68 (-9)
4. Stephen Gallacher (Skotsko) 67-70, Mark Foster (Anglie) 70-67, George Coetzee (Jižní Afrika) 69-68 (-7)
7. Gregory Bourdy (Francie) 68-70, Francesco Molinari (Itálie) 68 -70, Paul McGinley (Irsko) 68-70, Marc Warren (Skotsko) 68-70, Robert Rock (Anglie) 67-71, Edoardo Molinari (Itálie) 70-68, Miguel Ángel Jiménez (Španělsko) 70-68m Peter Hanson (Švédsko) 69-69, Simon Dyson (Anglie) 68-70 (-6)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze