Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pořád jsem věřil, že se něco stane, smutnil Bobrovský po kolapsu Imosu

Jan Bobrovský, trenér basketbalistek IMOS Brno | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

5 2015
Sezona jim skončila nezvykle brzy. Po jasné čtvrtfinálové porážce 0:3 s Nymburkem budou basketbalistky brněnského Imosu po dlouhých letech sledovat závěrečné boje o titul jen zpovzdálí. „Už před jejím začátkem jsem tušil, že to nebude ono,“ říká čerstvě 70letý kouč a majitel klubu Jan Bobrovský.

„Pořád jsem věřil, že se něco stane,“ smutní jeden z nejúspěšnějších českých trenérů po historicky nejhorší sezoně „Žabin“.

Co udělat pro to, aby příští sezonu bylo lépe?
Sport je bohužel velmi spjat s ekonomikou. Já před sezonou dělal, co jsem mohl. Dokonce jsem se nechal vystavit na billboardy. Ale nedopadlo to tak, jak to dopadnout mělo. Letos to také není růžové. Věřím však, že se to v dobré obrátí a nějaké sponzory seženeme.

Takže jste optimista?
Holky ze stávajícího kádru získaly během uplynulé sezony nějaké zkušenosti. Jejich výkony šly nahoru. Pokud bychom kádr vhodně doplnili, mohlo by to být dobré. Zcela určitě jsem optimista, ale dokud to není hotové, nechci o tom hovořit. Víte, dostávám od lidí hanlivé e-maily. Píšou mi, že jsme udělali nejhorší umístění v historii a podobně. To je pravda, ale vždycky je to jenom takový štěkot. Aby to někdo podpořil, to ne. Jenom díky městu jsme to tentokrát udrželi alespoň tak, jak jsme to udrželi.

Město je tedy nyní váš hlavní sponzor?
Radnice k nám nikdy nebyla macešská. Od doby, kdy se ztratili sponzoři a Brno se začalo věnovat sportu více, nám velmi pomáhá. Vzhledem k naší velikosti jsme poměrově na úrovni hokeje a fotbalu. Myslím, že takové dotace dostáváme díky naší účasti v Evropské lize, kde reprezentujeme město.

Letos jste ale v ní nevyhráli jediný zápas. Budete chtít působit v evropských pohárech i nadále?
Určitě se tomu nebráníme, ale všechno závisí na ekonomice. Když se peníze seženou, můžeme kádr doplnit a pak hrát klidně i Evropskou ligu. Kdyby to nevyšlo, sáhneme po Evropském poháru. Jednu z těchto dvou soutěží chceme určitě hrát.

Kdy chcete mít definitivně jasno?
Během dvou měsíců. Do konce května, nejpozději do konce června.

Jak se vám vlastně daří skloubit role trenéra a majitele klubu?
V trénování mám velkou podporu asistenta Milana Veverky. Je jazykově vybavený a pomáhá mi, kde může. Díky tomu se většinu času můžu věnovat vedení klubu. Coby manažer či majitel jsem ovšem neúspěšný. Kdyby to mělo být takhle pořád, nemá to pro mě smysl.Najdete na iDNES.czmobilní verze