Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Blondýn Wood je zase vidět. Vede ve Walesu, kde Donald rychle pohasl

Chris Wood a jeho vlasy jako poznávací znamení, i pod čepicí. | foto: AP

3 2010
Necelý rok poté, co jeho blonďatá kštice zářila na British Open, dává o sobě Chris Wood zase víc vědět. Tentokrát nejlepším výsledkem v prvním kole Wales Open v Celtic Manor Resortu, dějišti letošního Ryder Cupu.

Angličan, jenž se před rokem představil i divákům Moravia Silesia open v Čeladné, dosáhl dnes jako jediný skóre 65 ran, což je vyrovnaný rekord hřiště Twenty Ten.

Šest pod par si zajistil stejným počtem birdie, plnou polovinu zahrál na tříparových jamkách. To naznačuje dobrou práci při první ráně a potvrzuje to i statistika trefených fairwají - jedenáct ze třinácti.

Wood po děleném třetím místě na British Open tak pronikavý výsledek nedokázal zahrát dlouho. Letos ale po vlažném začátku už zase míří vysoko. Jeho série posledních výsledků je následující: Italian Open - třetí, Mallorca Open pátý, BMW PGA Championship šestý. Už tam mohl vyhrát, ale pokazil závěrečné kolo - 77 ran.

Dvaadvacetiletý rodák z Bristolu hraje teprve druhou plnou sezonu jako profesionál na European Tour a ve velšském Newportu, kde se hraje o podíly z dotace 1,8 milionu liber, svou vysokou postavou zase připomínal toho mladíka, jenž byl loni vyhlášen evropským nováčkem roku.

"Toužím konečně vyhrát," nechal se slyšet v klubovně po prvním kole. "Vím, že moje hra na tu úroveň stačí. Musím zůstat trpělivý a hrát dobrý golf."

To ovšem chtějí i umějí také další hráči. Ze druhého místa na Wooda tlačí domácí Bradley Dredge a Australan Andrew Dodt. Na rozdíl od lídra oba zahráli po dvou bogey a na skóre -5 se dostali těsně před závěrem kola. Jenže na sedmnácté a osmnácté jamce oba zapisovali pary, a tak vedoucího Angličana, jenž hrál brzy ráno, už nedostihli.

Bradley Dredge, první kolo Wales Open 2010.

Dredge (na snímku jeho rána z bunkeru) tady před třemi lety skončil druhý a pochvaloval si, jak je to pěkné, hrát před členy své rodiny a publikem, jež mu fandí. "Je to jako kdybych zahrál do roughu a pokaždé se našel někdo, kdo balon kopl zpátky," žertoval Velšan.

Pouze even par položil ve čtvrtek jako základ Alvaro Quiros ze Španělska, nejvýše postavený účastník turnaje ve finančním žebříčku Race To Dubai, v němž je šestý. Výsledek 71 mu stačí na dělené 41. místo. O úder a sedmadvacet příček v pořadí líp je na tom jeden z nejvážnějších uchazečů o místo v evropském týmu pro Ryder Cup, Němec Martin Kaymer.

Start vůbec nevyšel triumfátorovi z minulého týdne Luku Donaldovi. Anglický vítěz Madrid Masters se povážlivě dopustil pěti bogey. Toliko s jedním birdie ho bilance +4 řadí až do druhé stovky průběžného pořadí a staví před něj nelehký úkol útočit v pátek na hranici cutu, jež bude pravděpodobně mnohem výš.

Luke Donald, druhé kolo BMW PGA Championship.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze