Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Blokař Marek Golštajn míří do Brna

15 2000
O s t r a v a - Sobotní extraligové utkání v Příbrami bude zřejmě pro blokaře Marka Golštajna poslední v dresu volejbalistů Danzasu Ostrava. V klubu mu končí smlouva a novou do června 2002 už uzavřel s Unisem Brno, kam chce v lednu odejít. "Přestupní lístky jsme dosud nepodepsali, s hráčem ještě zkusíme jednat," řekl předseda správní rady ostravského klubu František Kopecký. Dodal však, že držet blokaře násilím nemá význam a ani to nejde, neboť mu v prosinci vyprší smlouva.

"Rozhodnutý odejít jsem už delší dobu," řekl jeden z nejlepších blokařů extraligy, který je v Danzasu čtvrtou sezonu. "Chtěl jsem se přiblížit ku Praze, odkud pocházím a kde mám přítelkyni. Dojíždění bylo náročné."

Uvažoval i o přestupu do Perštejna, jenže s jeho vedením se nedohodl. V odchodu ho nezviklaly ani výborné výkony Ostravy, která je zatím třetí, zatímco Brno sedmé. "V Brně mi nabídli lepší podmínky a tým chtějí doplnit. Věřím, že mužstvo půjde nahoru."

František Kopecký tvrdí, že Ostravané nemohou splnit požadavky, které Marek Golštajn má. "Je to náš nejlepší blokař, bude to velká ztráta," podotkl ostravský trenér Jaroslav Tomáš. "Snažili jsme se získat náhradu, ale zatím se nám to nepodařilo. Je to velká škoda, že odchází zrovna v době, kdy se našemu týmu daří a bojuje o přední příčky extraligy."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze