Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Blokař Dittrich: Benátky mají na extraligovou špičku

Radost volejbalistů z Benátek nad Jizerou - Volejbalisté Benátek nad Jizerou se radují z postupu do extraligy. | foto: Josef VostárekMF DNES

8 2009
V minulé sezoně bojovali volejbalisté Benátek až do poslední chvíle o záchranu. Letos je zřejmě čeká podařenější sezona. Po dvou kolech jsou na druhé pozici. Pravda, je teprve začátek soutěže, ale Benátečtí už dokázali vyhrát v Liberci, na půdě jednoho z extraligových favoritů.

Značný podíl na nečekané výhře má blokař Aleš Dittrich, který v létě přišel do Benátek právě ze severočeského klubu, kde už byl nechtěný. V Liberci ukázal, jak moc se vedení tamního klubu zmýlilo. Podal skvělý výkon, na hřišti patřil k nejlepším. "Jsem v novém angažmá, tak musím dokázat, že na extraligu pořád mám," říká 31letý Dittrich, který získal s Libercem dva tituly.

Měl jste v létě i jiné nabídky?
Měl. Benátky nebyly jedinou možností, ale byly nejblíže Liberci, u kterého jsem chtěl zůstat.

Nebál jste se, že to bude sportovně krok zpět?
Vůbec ne. Věděl jsem, že zůstane Řezníček (nahrávač, pozn.) a vedení slíbilo, že sežene ještě smečaře, což se stalo. Tým se doplnil dobře. Krok zpátky to nebyl.

To se potvrdilo v Liberci. Na hřišti jste byl nejlepší. I kouč Dukly Nekola přiznal, že jste jeho týmu dělal velké problémy. Byla to pro vás satisfakce?
Nevím, jestli jsem byl nejlepší, ale samozřejmě jsme měli velkou radost. V Benátkách nejsem z Liberce jen já, ale ještě Steffan a Řezníček. Všichni jsme za Duklu něco odehráli. Určitě jsem měli krásné pocity, pro nás to byl zvláštní zápas.

Hecoval jste pak své bývalé spoluhráče?
Na to nebyl čas. Ale až někdy bude příležitost, určitě na to přijde.

Skvěle se vám dařilo i na servisu. Na nový typ míče jste si zvykl rychle?
Nevím, jestli to je novým typem míče, spíš ne. Podání máme natrénované. Od té doby, co přišel pan Šmejkal (trenér, pozn.), je náš styl hodně založený právě na servisu.

Podle řady odborníků jste teď černým koněm soutěže...
...To je předčasné. My jsme si dali za cíl postup do play-off. Všechno ostatní bude navíc. Nechceme se pasovat do žádné role.

Aktuálně jste druzí. Je tahle pozice udržitelná dlouhodobě?
Možné to je. Když budeme předvádět to, co předvádíme, tak určitě.







Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze