Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Blahová má splněno, o olympiádu nejpřijde

23 2006
Hradec Králové - Křehká blondýnka, která má v pažích dynamit. To je kajakářka Jana Blahová. Právě třaskavá síla dynamitu jí o víkendu zajistila životní úspěch - stříbrnou medaili z mistrovství světa v kanoistice v maďarském Szegedu. Jen málokdo by do ní řekl, že dnes a denně podstupuje tvrdou chlapskou dřinu a na kajaku pádluje až má dlaně samý mozol.

Půvabná jedenadvacetiletá kajakářka z Hradce Králové rozhodně není muskulaturní typ, přesto jí patří budoucnost. Před dvěma lety Blahové o titěrných 15 setin vteřiny unikla olympiáda. V Číně už za žádných okolností chybět nechce - má velkou šanci hlavně na deblkajaku se svou někdejší největší soupeřkou Michalou Mrůzkovou.

Jano, řekněte mi, jak se na jedné lodi s Mrůzkovou snesete. Není to tak dávno, co vás právě ona připravila o olympiádu v Aténách.
To už je promlčené (smích). Právě od toho závodu, ve kterém mě těsně porazila, jsme kamarádky. A to i mimo vodu.

Takže jste společně oslavily i skvělé stříbro?
Oslava to byla opravdu velkolepá se všemi ostatními na banketu a pak na diskotéce. Nevím jestli to můžu říct, aby se pak trenér nezlobil, ale oslavila jsem to vínem.

Když jste mluvila o svých ambicích na mistrovství světa, brala byste umístění do páté příčky. Proč tak malé cíle?
Ale to nejsou nízké cíle! Na vodě je obrovská konkurence a být do pátého místa je velký úspěch. Vím jistě, že by mě psychicky rozhodilo, kdybych prohlašovala, že si jedu pro medaili.

Ale máte ji. A navíc na olympijské trati 500 metrů. Už začínáte myslet na hry v Pekingu?
Počítám s nimi. Už v příští sezoně se o ně pojede. S Michalou na olympiádě určitě chybět nechceme.

Na singlu jste ale neuspěla. Proč?
Dvoustovka se mi opravdu nepovedla, ale na druhou stranu jsem měla strašně těžké soupeřky, o kterých vím, že jsou lepší.

Jakou jste si v deblu daly taktiku?
Už v rozjížďkách se nám nevedly starty, takže jsme se na něj hodně soustředily a od začátku to pořádně nakoply. Jely jsme vedle Maďarek, zkusily jsme se s favoritkami co nejdéle držet a pak to nechat osudu. Nakonec jsme měly síly i na zrychlení.

Jak vůbec na deblu trénujete? Vždyť s Mrůzkovou (pětinásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě - pozn. aut.) tvoříte hodně nesourodou dvojici.
Zpočátku to taky bylo těžké a moc nám to nešlo. Ale teď už jsme sehrané. Ale ono pro techniku není nejlepší jezdit jen debl, proto často vyjíždím sama. Na Orlici, to je moje voda.

To si od tréninku neodpočnete ani teď po životním závodě?
To zase jo. Letos už mám splněno, takže si dám měsíc volno. Ale jak se znám, brzo se mi začne stýskat a zase do toho vletím.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze