Thomas Björn, vítěz Quatar Masters 2011

Thomas Björn, vítěz Quatar Masters 2011 | foto: AP

Björn vyhrál v Kataru s impozantním náskokem, Kaymer neuspěl

• 0
Německý golfista Martin Kaymer nevyužil na turnaji European Tour v Dauhá šanci dostat se na první místo světového žebříčku. Šestadvacetiletý hráč obsadil na Qatar Masters s dotací 2,5 milionu dolarů dělené 28. místo. Vyhrál Dán Thomas Björn.

Kaymer by předstihl v čele dlouhodobého pořadí Angličana Lee Westwooda pouze v případě, že by skončil první nebo druhý. Vítěz loňského PGA Championship obešel hřiště se skóre 286 ran a na vítězného Björna ztratil 12 úderů.

"Byl jsem v dobré pozici dostat se alespoň do top ten, ale greeny tady v Kataru mě prostě nemají rády," poznamenal Kaymer po závěrečném kole, v němž zahrál jednu pod par.

Björn vyhrál suverénně s náskokem čtyř ran před španělským vítězem tohoto turnaje z roku 2009 Álvarem Quirósem. Jedenáctým vítězstvím na evropském okruhu si dal dárek ke čtyřicetinám, které oslaví za necelé dva týdny.

Od čtvrtka se hraje hvězdně obsazený turnaj v Dubaji, kde se poprvé od loňského října přímo popasují tři aktuálně nejlepší golfisté podle žebříčku Westwood, Kaymer a Američan Tiger Woods.

Westwood v Kataru neprošel do finálových kol, což se mu stalo po více než roce. Že není na začátku sezony ve formě, ukázal anglický hráč už předminulý týden v Abú Zabí, kde obsadil až 64. místo.

Ve větrných podmínkách v Dauhá zahrál ve dvou základních kolech čtyři údery nad par a skončil na dělené 77. příčce.

Quatar Masters - konečné pořadí

Par 72: 1. Björn (Dán.) 274 (74+65+66+69) -14, 2. Quirós (Šp.) 278 (75+69+66+68) -10, 3. Brier (Rak.) 279 (71+66+69+73) a Cabrera-Bello (Šp.) 279 (77+68+66+68) oba -9, 5. Howell (Angl.) 280 (75+69+68+68) -8, 6. Karlsson (Švéd.) 282 (70+69+69+74), Aiken (JAR) 282 (71+69+69+73) a Hansen (Dán.) 282 (74+71+68+69) všichni -6.