Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bikerům se na olympijské trati dařilo

21 2003
Praha - Test v předolympijském závodu se českým bikerům vydařil, tři skončili do dvanáctého místa. Nejlépe Elsnic, šestý. "Sešla se slušná konkurence, ale ti nejlepší až na výjimky nestartovali. Proto nechci umístění přeceňovat," řekl šéf stáje ČS MTB Michal Pick. Z vítězství se těšil Angličan Lyann Killeen.

Killeen triumfoval v závodu na horských kolech před Bartem Brentjensem z Nizozemska. Třetí dojel Kashi Leusch z Nového Zélandu. V předolympijském závodu skončil Pavel Elsnic šestý, Radim Kořínek devátý a Milan Spěšný po defektu kilometr před cílem dvanáctý.

Organizace závodu fungovala tak jako v Řecku pokaždé. "Vše bylo na poslední chvíli, trať jsme museli pracně hledat, stejně tak jako hotel, kde se konala porada. Když se s tím ale počítá dopředu, tak lze vše zvládnout," uvedl Pick.
 
Trať pro cross country leží ze všech sportovišť nejblíže k olympijské vesnici. "Je na ní jeden táhlý kopec a ještě jedno menší stoupání. Sjezdy jsou však dost technické a celý okruh je hodně kamenitý, takže lze předpokládat značné množství defektů," míní Pick.

Tuší, že okruh by měl nejvíce vyhovovat Kořínkovi. "Technické pasáže mu nedělají potíže, podobně je na tom i Elsnic," řekl Pick.
 
Podle současného pořadí ve světovém žebříčku národů patří Česku patnácté místo, které jako poslední umožňuje start na OH dvěma jezdcům. "Může nás ještě teoreticky předstihnout Ukrajina, ale poslední závody před uzávěrkou se jedou jen v Izraeli a Vietnamu, a tam zřejmě startovat její jezdci nebudou," myslí si Pick.

Podle něho se o dvě účastnická místa popere právě trojice, která startovala v Aténách; všichni tři jezdci jsou v první stovce světového žebříčku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze