Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Končíš! oznámili Huříkové. Už má novou stáj a tvrdí: Polepšila jsem si

Tereza Huříková se světovým bronzem z maratonu na horských kolech. | foto: Ivana Roháčková

16 2014
S bikerkou Terezou Huříkovou, majitelkou letošního evropského zlata a světového bronzu v maratonu, se po dvou letech rozloučil tovární tým Specialized, jehož členem je i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. "Už mám nový tým, je jím česká stáj Superior," hlásí sedmadvacetiletá cyklistka.

Proč s vámi vaše bývalá stáj neprodloužila smlouvu?
Zužovali počet zaměstnanců a došlo i na závodníky, mě v rámci úspor odstřihli jako jednu z prvních.

Letos jste ale vyhrála mistrovství Evropy v maratonu a na mistrovství světa jste získala bronz. Cožpak jsou to malé výsledky?
Jenže se mi tolik nedařilo v cross country, což je olympijská disciplína, mým nejlepším výsledkem bylo desáté místo v prvním závodě Světového poháru v Africe. Pro mě to není málo, ale stáj chce mít úspěšné závodníky nejen v maratonech. Zřejmě tedy hrály roli výsledky i úspory.

Smlouvu jste měla s týmem Specialized ČR a využívala jste servis mezinárodní stáje Specialized Racing. Nezmění se teď vaše podmínky?
Myslím, že podmínky budou lepší v tom, že v české stáji budu mít domácí prostředí a budu si moci šít spolupráci na míru. Jdu do kolektivu, kde dobře znám realizační tým i závodníky. Dva roky jsem byla jen jedním ze článků velkého a bohatého týmu, ale byla jsem v něm spíš jednou nohou. Třeba Jaroslav Kulhavý má smlouvu přímo s globálním týmem Specialized Racing.

Fotogalerie

Podmínky, to je také plat. Šla jste s ním hodně dolů?
Spíš naopak, polepšila jsem si. Opravdu! Člověk si pod pojmem Specialized představí velký tým, kde naskakují na účtech dolary, ale úplně to tak není.

Co si slibujete od angažmá v české stáji Superior?
Budu závodit na dobrých kolech, na kterých jsem jezdila kdysi a při jejichž výrobě spolupracují české firmy. Čekají mě Světové poháry, v příštím roce se začnou sbírat body v olympijské kvalifikaci pro Rio de Janeiro, navíc se v červnu 2016 uskuteční mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě. To bude velká výzva. Zkrátka se chci dál zaměřovat na to, co mě baví a taky živí. A na to, v čem mám resty.

V čem je spatřujete?
Ráda bych se při Světových pohárech prosazovala do top ten a taky na bednu. I přes ty dvě medaile se maratonkyní pořád necítím, moje cíle jsou v cross country.

Měla jste možná po odchodu z týmu Specialized víc nabídek?
Měla, ale postupně se zužovaly, většinou jsme se nesešli na podmínkách. Spojení se Superiorem ale vyšlo.

Poslední dva roky vás trénoval reprezentační kouč Viktor Zapletal. V tomto směru se nic nezměnilo?
Zůstává mým trenérem, s touto spoluprací jsem spokojená. Dělá úžasné věci nejen pro nás závodníky, ale i pro národní družstvo, kde všechno funguje. Bez podpory týmů můžeme objet závody Světového poháru, jezdit na soustředění a podobně, to dřív nebývalo. V reprezentaci, které se ujal před olympijskými hrami v Londýně, to klape.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze