Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ten umí to a ten zas tohle a všichni teď zabojují o titul v BikeGolfu

Golf a horská kola se spojí dohromady v netradičním šampionátu. | foto: Marine tourpro iDNES.cz

3 2014
Golf je prý sportem do špatného počasí, cyklistika naopak (i když letošní Giro by mohlo vyprávět). Byť se to může zdát nepravděpodobné, oba sporty se teď spojí. Poslední srpnový víkend proženou cyklisté míček na greenech a golfisté šlápnou do pedálů v prvním mistrovství republiky v BikeGolfu.

Pořadatelé z cyklistického časopisu Velo se nechali inspirovat podobně netradiční kombinací Ski&Golf, kterého se na úrovni mistrovství světa účastní i takové kapacity jako Američan Bode Miller, nebo třeba Ondřej Bank, český olympionik a vášnivý golfista.

"Za vším důležitým stojí noviny a novináři," připomíná Martin Raufer, vydavatel časopisu Velo. "Stáli přece i za vznikem Tour de France."

Biková etapa dvojboje se pojede 30. srpna jako součást Jistebnického maratonu a trať bude měřit 45 kilometrů, další den se na hřišti Čertovo břemeno odehraje 18 jamek. Že jde o těsné spojení dvou odlišných disciplín dokazuje i fakt, že trať bikového okruhu celý golfový areál obkrouží.

Výsledky se budou počítat podle předem stanoveného koeficientu, kdy se odstup v závodě přepočítá na rány pro golfovou část. Jako nejobjektivnější se pořadatelům jeví výpočet podle vzorce: 2 minuty na kole = 1 rána v golfu. Ten s nejnižším bodovým ziskem pak bude vyhlášen šampionem mezi bikegolfisty.

"Zajímá mě, jak si po kole vyklepané ruce poradí s golfovými holemi," říkal skikrosový mistr světa Tomáš Kraus, který stejně jako Milan Spěšný, bývalý biker a dnes trenér olympionika Ondřeje Cinka, potvrdil na šampionátu účast. "Těším se dost, mám rád kolo i golf a na Čertovo Břemeno mám dobré vzpomínky. Kolo a golf nejde dohromady tolik jako golf a lyže, o to víc jsem zvědav."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze