Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonisty prověří české mistrovství

30 2003
Jablonec nad Nisou - Republikový šampionát biatlonistů, který se uskuteční o víkendu v jabloneckém areálu Břízky, bude zároveň nominací na závod Světového poháru ve slovinské Pokljuce. "Reprezentační B-tým se zúčastnil pouze Evropského poháru, proto se nominace na čtvrtých pátých místech bude dodělávat i tady," vysvětlil šéf biatlonového svazu Václav Fistík.

Na startu bude opět chybět bronzový z mistrovství světa Zdeněk Vítek, jenž má zdravotní potíže se žaludkem a musel na poslední chvíli vynechat i exhibici v Schalke. "Bohužel. Zdá se, že sezona pro něj již skončila," uvedl svazový prezident.

"Zkoušel jsem se připravovat v Rakousku, ale při intenzivní zátěži mě začalo v břiše píchat. Stále to není ono," konstatoval Vítek. Jak se zdá, únorový vrchol biatlonové sezony, kterým je mistrovství světa v Oberhofu, nestihne.

Viróza již ze závodů v Osrblie trápí Lenku Faltusovou, která na mistrovství Evropy přispěla ke druhému místu štafet, nachlazený je i Petr Garabík - 13. z mistrovství světa na dvacet kilometrů. Oba by se přesto měli alespoň v sobotu na startu ukázat.

Největší hvězdou podniku a favoritkou mezi ženami bude mistryně světa Kateřina Holubcová. 

V sobotu se pojede od deseti hodin rychlostí závod na 10 kilometrů, ženy čeká trať 7,5 km, o den později je na pořadu stíhací závod na 12,5 kilometrů, ženy na 10 km. "Pojede se podle pořadí z rychlostního závodu. V sobotu by se měla představit reprezentace v plné síle, druhý den bude záležet, jak se kdo bude cítit."

Po objemové přípravě si někteří závodníci raději trochu odpočinou, jiní se potřebují rozzávodit před Světovým pohárem v Pokljuce, kam zamíří hned v pondělí.
    
Břízky jsou tradičním pořadatelem republikového mistrovství, většina závodníků je z Jablonce nad Nisou, proto trať dokonale zná. "Všichni sem chodí trénovat, na střelnici jsou zde jako doma. Proto o výsledcích rozhodne momentální forma a psychika při střelbě," uvedl Fistík.

Pořadate trápí málo sněhu. "Trať není v ideálním stavu, ale alespoň mrzne. Snad se situace do víkendu ještě zlepší."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze