Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonisty čeká závod opět v Hochfilzenu

12 2006
Hochfilzen - Pouze na dva dny osiřely lyžařské tratě v rakouském středisku Hochfilzenu. Po nedělních štafetových závodech měli biatlonisté původně odcestovat do slovenského Osrblie, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám byl třetí díl Světového poháru přesunut opět do Rakouska.

Mužští účastníci seriálu nejspíš s úlevou přivítají absenci norského suveréna letošní sezony Oleho Einara Björndalena, jenž dal tentokrát přednost víkendovým běžeckým závodům ve francouzském La Clusaz.

K českému výběru se na začátku týdne připojili Aleš Lejsek a juniorky Lenka
Muclingerová a Veronika Vítková a společně s ostatními reprezentanty se pokusí vylepšit nepovedené představení v individuálních závodech z minulého týdnu.

Trenér žen Ondřej Rybář se rozhodl pro středeční zahajovací vytrvalostní závod na 15 kilometrů nahradit Zuzanu Trýznovou další juniorkou Lenkou Muclingerovou.

"Bude to pro ni velká premiéra, pořádný křest ohněm," řekl Rybář, který dále počítá se zkušenějšími Magdou Rezlerovou a Zdenkou Vejnarovou.

Do sprintu prý pošle Veroniku Vítkovou. "Ta pak určitě poběží i ve štafetě. O čtvrté závodnici se budu rozhodovat mezi Muclingerovou a Trýznovou," uvedl.

Zdravotní problémy sužovaly před nedělním štafetovým závodem největší opory mužského reprezentačního výběru Romana Dostála a Zdeňka Vítka, a tak je trenér Milan Janoušek na konci druhého dílu SP šetřil.

Dostál, jenž kvůli střevním potížím držel několik dní dietu, ale dnes už trénoval a čtvrteční sprint na 10 kilometrů by neměl vynechat. "Včera jsem měl ještě volno, ale
dnes jsem absolvoval ostrý test. Běžel jsem asi osm kilometrů," řekl veterán mezi biatlonisty Dostál.

Trénink už zahájil i Vítek, který si stěžoval na natažené úpony v oblasti nártu. Kouč Janoušek přesto do Hochfilzenu povolal z B-týmu Lejska, a tak bude muset ze sedmičlenného výběru ve složení Moravec, Soukup, Šlesingr, Holubec, Vítek, Dostál a Lejsek vyřadit pro čtvrteční i sobotní sprint vždy jednoho reprezentanta.

O víkendu vystřídalo teplé jarní počasí v Hochfilzenu husté sněžení. Za poslední tři dny pokryla tratě asi patnácticentimetrová bílá pokrývka, která místy namrzla.

Přesto pořadatelé museli zrušit plánovaný vytrvalostní závod mužů na 20 kilometrů, protože se nepodařilo připravit okruh v potřebné čtyřkilometrové délce. Biatlonisté proto velmi netradičně poběží hned dva sprinty. Na závody meteorologové předpovídají pozvolnou oblevu a postupné tání sněhu.

Program SP v Hochfilzenu:
Středa 13. prosince:
14:15 vytrvalostní závod žen na 15 km.
Čtvrtek 14. prosince:
14:15 sprint mužů na 10 km.
Pátek 15. prosince:
14:15 sprint žen na 7,5 km.
Sobota 16. prosince:
14:15 sprint mužů na 10 km.
Neděle 17. prosince:
10:30 štafeta žen 4x6 km,
14:15 štafeta mužů 4x7,5 km.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze