Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonistky Rezlerová a Vítková bodovaly ve SP, dominovaly Němky

Kati Wilhelmová, Magdalena Neunerová, Andrea Henkelová | foto: AP

20 2010
České biatlonistky Magda Rezlerová a Veronika Vítková bodovaly v individuálním závodu v rámci Světového poháru v italské Anterselvě. V dějišti olympijské generálky triumfovaly na patnáctikilometrové trati Němky, které obsadily všechna místa na stupních vítězů. Poprvé v sezoně se z triumfu radovala Magdalena Neunerová.

Rezlerová obsadila 26. místo, což je její nejlepší výsledek v olympijské sezoně. Na střelnici minula dvakrát na úvodní položce a jednou na závěrečné, na vítězku ztratila necelé čtyři minuty.

"Magda dnes zajela svůj nejlepší závod v sezóně. Nečekám, že by to pro ni byl zlomový bod, ale věřím, že to její psychice pomůže," řekl webu českého biatlonu šéftrenér Ondřej Rybář.

České reprezentantky rozjely závod smolně, na úvodní položce každá aspoň jednou chybovala. "Zpočátku to vypadalo skutečně na velký propadák. Ale holky se s úvodním nezdarem v dalším průběhu závodu dobře srovnaly," dodal Rybář.

Pro Veroniku Vítkovou to byl první individuální závod od loňského mistrovství světa v Koreji. Největší česká ženská naděje pro Vancouver nabrala v první polovině závodu za tři minely stejný počet trestných minut, ale na dalších dvou střeleckých zastávkách už byla bezchybná a obsadila 30. místo.

Magdalena Neunerová

Magdalena Neunerová

Na body rozjela závod také Zdenka Vejnarová, kterou ale zradila závěrečná zastávka na střelnici, na níž netrefila tři terče - stejně jako na předchozích třech položkách dohromady, a obsadila 58. místo.

O šest pozic za ní dojela Veronika Zvařičová. Čerstvá olympionička měla na střelnici sice navlas stejné skóre jako Vítková, ale vinou pomalého běhu zůstala za Neunerovou osm a půl minuty.

Vítězná Magdalena Neunerová potvrdila před olympijskými hrami stoupající formu a v Anterselvě si dojela pro premiérový triumf v sezoně.

Dvaadvacetiletá Němka sice nabrala tři trestné minuty, ale vítězství jí přihrál tradičně dobrý běh, vždyť ještě po poslední střelbě ztrácela na krajanku Wilhelmovou téměř půl minuty. "Byl to super závod, jsem naprosto spokojená," usmívala se Neunerová. "Jsem na dobré cestě k olympijským hrám," dodala.

Druhá Wilhelmová zaostala o pět a půl sekundy. "Je to určitě nepříjemné prohrát takhle těsně. Ale ten kdo vyhraje se třemi střeleckými chybami, si triumf zaslouží. Ale mám radost z toho, že jsem v sezoně konečně na stupních vítězů," řekla Wilhelmová.

Triumf německého biatlonu dovršily bronzová Andrea Henkelová, sedmá Becková a devátá Hauswaldová. V závodu nestartovaly obě nejlepší ženy průběžného pořadí Švédky Jonssonová ani Olofsonová-Zideková.

První z generálek na OH čeká zítra i biatlonisty. Jejich vytrvalostní závod na 20 kilometrů startuje ve 14:15.

Závod bude obzvlášť důležitý pro Tomáše Holubce a Romana Dostála, jeden z nich po Anterselvě doplní čtveřici Šlesingr, Moravec, Vítek a Soukup v nominaci pro Vancouver. "Oba jsme nasadili do stejné skupiny, aby měli pokud možno stejné podmínky," dodal kouč.

anterselva - ženy - individuální závod

15 km:

1. Neunerová 43:14,4 min. (3 trestné minuty), 2. Wilhelmová -5,5 (1), 3. Henkelová (všechny Něm.) -27,4 (2), 4. Zajcevová (Rus.) -34,6 (1), 5. Gasparinová (Švýc.) -56,6 (1), 6. Ponzaová (It.) -1:01,8 (0), 7. Becková (Něm.) -1:07,5 (2), 8. Becaertová (Fr.) -1:08,9 (2), 9. Hauswaldová (Něm.) -1:17,4 (3), 10. Chvostěnková (Ukr.) -1:22,7 (1), ...26. Rezlerová -3:53,8 (3), 30. Vítková -4:17,8 (3), 58. Vejnarová -7:16,8 (6), 64. Zvařičová (všechny ČR) -8:23,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 25 závodů):

1. Jonssonová 536 b., 2. Olofssonová-Zideková (obě Švéd.) 435, 3. Wilhelmová 404, 4. Hauswaldová 373, 5. Slepcovová 357, 6. Medvědcevová (obě Rus.) 353, ...53. Vejnarová 43, 59. Vítková 32, 74. Rezlerová 18.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze