Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonista Šlesingr se vrací. O pauze jsem hledal pozitiva, říká

Michal Šlesingr | foto: Ota Bartovský, MAFRA

3 2014
Poprvé v kariéře neodjel v první třetině sezony žádný závod Světového poháru. Na start ho nepustily nemoci a následná rekonvalescence. Víkend v Oberhofu však bilanci změní, biatlonista Michal Šlesingr se chystá na start závodů Světového poháru. "Jsem zdravej. Aspoň si to myslím," smál se cestou do německého střediska.

Všechny vaše problémy odstartovala chřipka ze závěrečného soustředění v Pokljuce, že?
Ale to byla opravdu slušná chřipka. Několik dnů jsem měl horečky přes 39. Léčil jsem se několik dnů, a když už jsem myslel, že je vše za mnou, odjel jsem na první svěťák do Östersundu, kde mi to slezlo na průdušky. Dostal jsem antibiotika, ale po bakteriální infekci a prášcích bylo tělo opravdu vyždímané, docela mě to složilo. Proto jsem po doléčení odjel trénovat do Pokljuky a v závěru ještě absolvoval pár dnů v Obertilliachu.

Poprvé v kariéře jste za první část sezony neodjel jediný závod Světového poháru.
Taky to psychicky bylo hodně náročné. Člověk je na ty věci zvyklý a najednou se na týmové kolegy kouká v televizi. Štvalo mě to, místy to bylo hodně na palici, ale snažil jsem se v tom hledat pozitiva. 

Našel jste nějaká?
Třeba fakt, že se teď ode mě nebude příliš moc očekávat. Ondrovi Moravcovi se dařilo, takže pozornost bude asi spíš upřena na něj. Jak jsem navíc trénoval sám, mohl jsem soustředit na určité věci a udělat práci, kterou ve skupině už tolik neudělám. Hledal jsem drobnosti, abych podpořil vlastní sebevědomí.

Neříkal jste si také, že na rozdíl od těch, kteří absolvují kompletní program, ušetříte fyzické síly?
To ne. Objet tři svěťáky je sice náročné, ale pak je pauza na trénink. Pro mě bylo důležité někde se rozzávodit, proto jsem ještě v  Obertilliachu odjel jeden závod Alpen Cupu. Ale i nynější první dva starty, Oberhof a Ruhpolding, beru jako takový rozjezd. První závody taky občas docela bolej, tak jsem zvědavý...

Jste vzhledem k dlouhé závodní pauze rád, že Oberhof má v programu sprint a ne vytrvalostní závod?
Každý závod je jiný a má svá specifika. Sprint je sice kratší, ale zase se jede v rychlejším tempu. Asi je to pro mě vhodnější. Teď mě ale nejvíc zajímá, jak nám stihnou připravit tratě. Co jsem viděl závody běžecké Tour de Ski a pak nějaké fotky, moc mě to nepřesvědčilo.

Co vůbec od sebe v prvních závodech čekáte?
Měly by ukázat, jak si stojím, jak moc mě ten výpadek zasáhl. Snad ne moc. Před odjezdem jsme jezdili rychlé tréninky a nebylo to špatné. Nechci mluvit o umístění. Ale výsledek pro mě bude informace, jak se věci mají. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze