Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lebedil si, že nefouká. Tak Krčmářovi na mistrovství Evropy fouklo

Michal Krčmář na ME biatlonistů v Novém Městě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

3 2014
Celé mistrovství Evropy si pochvaloval, jaké má štěstí, že mu na střelnici nefouká, přestože jiným ano, ale staré pořekadlo radí: Nezakřikni to! Při nedělní stíhačce - v níž reprezentant Michal Krčmář startoval ze zajímavého sedmého místa, které si vybojoval v sobotu při sprintu - i na něj naneštěstí došlo.

Ale že by se mu slova prorokova vymstila, to netvrdí. "Kluci kolem mě při té stojce trefovali, takže to nebylo tak, že by se v tom nedalo střílet," nechtěl se omlouvat. "Bohužel já ano. Ale určitě se nechci na to vymlouvat. Vybral jsem si tenhle sport a při něm jsou bohužel i takové podmínky."

Obecně celý šampionát, který začal minulý týden, provází chladné - což se ale v zimě dá očekávat - avšak zároveň větrné počasí. "K tomu musím říct teda klobouk dolů před lidmi, kteří v tak vlezlém počasí přijdou. To se ukáže pravý fanoušek," říkal Krčmář.

Fotogalerie

Speciálně na něj, na olympionika určitě někteří dorazili. Nicméně hlavně tou třetí střelbou (první stojkou), o níž už padla řeč, divákům radost neudělal. Stejně jako tím, že minul jednou také při druhé stojce a rovněž i při první ležce.

Trestná kola mu zvýšila ztrátu na necelé čtyři minuty, což ze sedmé startovní pozice Krčmáře sesadilo jen o pár míst níže - na čtrnáctou příčku. Totiž, i jeho konkurenti při střelbě chybovali.

S dosavadními výsledky (27. místo vytrvalostní závod, 7. příčka sprint a 14. pozice stíhačka) je víceméně spokojený. "Nečekal jsem, že budu do desítky, takže sprint mě hodně potěšil. A jinak se samozřejmě najdou chyby, takže s něčím je nespokojenost," zhodnotil.

V úterý ještě pojede mužskou štafetu, pak poletí za A týmem do Soči. "Složení štafety je asi jasné, ale rozhodne o něm definitivně trenér."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze