Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trápení trvá. Krčmář musel na dvě trestná kola, štafeta byla šestnáctá

Biatlonista Michal Krčmář ve štafetě v Hochfilzenu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

13 2015
Českým biatlonistům úvodní štafeta v letošním ročníku Světového poháru vůbec nevyšla. Závod v Hochfilzenu pro ně mizerně už začal, když musel Michal Krčmář na dvě trestná kola. Ani ostatní však nezářili, a tak Češi dojeli na 16. místě. Závod vyhráli Rusové.

„Nemyslím si, že by Michal Krčmář zvládl první úsek. Jel netakticky. To, co udělal na první položce, si nezaslouží žádnou omluvu. Přijel na ni ve velkém zatížení. V takovém přijet neměl. Dvě trestná kola pak připravila štafetu o jakýkoliv boj,“ hodnotil kriticky šéftrenér Ondřej Rybář v rozhovoru pro Českou televizi.

ON-LINE

Štafetu mužů jsme sledovali v podrobné reportáži

Štafeta dojela s hrozivým součtem dvě trestná kola a čtrnáct dobíjení. „Když ztratíte kontakt na první střelbě, tak ať kluci dělají cokoliv, tak se to těžko dohání, když ujede vlak. Čím víc se ostatní snažíte dojet, tím máte horší podmínky pro střelbu, chybí klid,“ líčil Rybář.

Zatímco jeho svěřenci se trápili vzadu, na čele se utkali Rusové s Nory v napínavé bitvě o triumf. Dlouho byli na čele Norové, jenže na posledním úseku předvedl skvělý běžecký výkon Anton Šipulin a přehnal se přes Emila Hegleho Svendsena.

Krčmář selhal, nedařilo se ale ani ostatním

Jako by trápení českých biatlonistů v letošní sezoně nemělo skončit.

Michal Krčmář přijel na první položku ve štafetě. A začal pálit. První rána vedle. Pak i druhá. Třetí. Čtvrtá.

Fotogalerie

Až napopáté zasáhl terč, přesto musel na dvě trestná kola.

A v tu chvíli bylo takřka jisté, že šance české štafety na dobré umístění jsou pryč.

„Na ležce jsem byl úplně bezradnej, rozhozenej. Vůbec jsem nevěděl, co mám dělat. Přitom jsem jel naprosto v pohodě, snažil jsem se držet vpředu, jet svoje tempo a takhle to dopadlo,“ litoval Krčmář.

Navíc ani ostatní nezářili - a jen tím potvrdili nevýrazné výkony z individuálních závodů.

Michal Šlesingr čtyřikrát dobíjel, při první položce navíc strávil na střelnici velké množství času. Jaroslav Soukup třikrát minul vestoje. A Ondřej Moravec zase třikrát vleže.

Tomu odpovídalo i umístění: po prvním úseku předávali Češi na 24. místě, po druhém na 21., poté 17., do cíle dojeli šestnáctí. „Nedaří se nám, to je jasné, ale jedeme do naší oblíbené Pokljuky, tam to snad zlomíme,“ vyhlásil Šlesingr.

Smolné vzpomínky na Oberhof ožily

Krčmář tak dal nechtěně vzpomenout na svůj smolný výkon z počátku roku a štafety v Oberhofu. I tu rozbíhal, potkal ho ale pád, pětkrát minul, ztratil náboje, bojoval se zaseknutým krytem hlavně.

A ze závodu byl nakonec stažen, jelikož vedení výpravy se rozhodlo šetřit síly dalších závodníků. „Proběhlo mi hlavou, že práce deseti lidí přišla vniveč,“ říkal tehdy.

Tentokrát mu „jen“ nevyšla střelba, vzpomínky však zřejmě o nic lepší nebudou.

A biatlonisté musí dál dumat, co zlepšit.

Světový pohár biatlonistů

Hochfilzen

Muži - 4x7,5 km: 1. Rusko (Volkov, Garaničev, Malyško, Šipulin) 1:11:40,8 hod. (0 trest. kol+6 dobíjení), 2. Norsko (L'Abee-Lund, J.T. Bö, T. Bö, Svendsen) -3,1 (0+7), 3. Francie (S. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade) -1:01,9 (0+6), 4. Rakousko -1:10,9 (2+13), 5. Německo -1:18,4 (0+16), 6. Kanada -1:23,2 (0+9), ...16. Česko (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -4:47,9 (2+14).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze