Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítková: Třetí ve svěťáku? Slyšet to před sezonou, vysmála bych se

TŘETÍ. Veronika Vítková si připsala šesté pódium v sezoně, ve vytrvalostním závodu v Oslu skončila třetí. | foto: Český biatlon, Michal Červený

12 2015
Kromě třetího místa ve vytrvalostním závodě vybojovala biatlonistka Veronika Vítková v Oslu ještě další cenný úspěch. V průběžném pořadí Světového poháru se posunula na třetí místo. „Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, vysmála bych se mu,“ říkala šťastně 26letá Vítková.

Po posledním závodě v Novém Městě jste byla rozmrzelá po incidentu na střelnici, kdy vám Hildebrandová pálila do terčů. Byl závod v Oslu satisfakcí?
Určitě. Sice z toho v Novém Městě bylo nakonec 11. místo, které beru pořád jako super, ale spíš mě mrzí to, co se tam stalo. Ale už je to za námi, jedeme dál.

Vytrvalostní závod žen v Oslu

Dnes vám naopak střelba vyšla skvěle. Pomohly i dobré podmínky?
Podmínky byly určitě ideální. Dneska to byl dlouhý závod. Soustředila jsem se na to, aby rány byly vypracované. Střílela jsem na dva nádechy, snažila jsem se střílet pomaleji než obvykle a vyšlo to.

V cíli jste zprvu držela druhé místo, pak vás předstihla Domračevová. Sledovala jste její dojezd?
Zrovna jsem se převlékala, takže jsem to neviděla, ale při odchodu jsem si všimla, že se bohužel o dvě vteřinky se dostala přede mě. Ale i tak to beru jako super výsledek, další stupně vítězů.

Jaká byla atmosféra v Oslu oproti Novému Městu?
To se nedá srovnávat. Tady moc diváků nebylo. Nahnali sem jen nějaké školy, děti se přišly podívat. Atmosféra nebyla podobná ani trochu. Ale možná jsme byly o to klidnější na střelnici.

V Novém Městě se jely tři závody ve třech dnech. Pak byla pauza tři dny a ve čtvrtek už jste byla zpátky na trati. Jak zvládáte tu zátěž?
No, není to úplně jednoduché. Ale je to pro všechny stejné, takže se s tím musíme poprat. Snažím se nemyslet na to, že to je další závod, že už nemůžu a tak dále. Po každém závodu se snažím protahovat a chodit na masáže.

Fotogalerie

Ve vytrvalostním závodě se Čechům tradičně daří. Jaká jsou jeho specifika?
Je hlavně o střelbě, tu je potřeba pohlídat. Ale určitě se musí také vyjet s rozumem na trať, protože 15 kilometrů je strašně dlouhých. Když to někdo přepíchne na začátku, tak pak se sebou bojuje na trati.

I vy jste s tím dříve zápasila. Umíte už rozložit síly lépe?
Dneska mi přišlo, že jsem držela podobné tempo celou trať. Nedokázala jsem zrychlit, ale nejela jsem ani úplně pomalu. Ale tempo vydrželo, byl z toho čtvrtý běžecký čas, z kterého jsem byla na jednu stranu překvapená, na trati jsem se úplně dobře necítila.

Tušíte, čím to je, že Čechům tato disciplína tak vyhovuje?
Těžko říct. Možná se dokážeme dobře zkoncentrovat na střelbu. Ve vytrvalostním závodě se přidává minuta. A když lepší běžci netrefí, tak je tam větší šance.

Jak se poslouchá, že jste třetí v průběžném pořadí Světového poháru? 
Je to super. Kdyby mi to někdo řekl před sezonu, tak bych se mu asi vysmála.Najdete na iDNES.czmobilní verze