Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na začátku mi příprava nechutná, teď už je to lepší, přiznává Moravec

Ondřej Moravec na střelnici v ruském Chanty-Mansijsku. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

25 2015
Soustředění českých biatlonistů v Novém Městě na Moravě končí, následovat bude týdenní pauza. A na volno už se moc těší také Ondřej Moravec.

„Dobře Ondra!“ Tahle pochvalná reakce zněla z úst trenéra biatlonistů Marka Lejska na střelnici v areálu Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě tento týden poměrně často.

Česká mužská biatlonová jednička Ondřej Moravec se totiž v přípravě na novou sezonu pomalu, ale jistě dostává do střelecké pohody.

„Jo, posledních čtrnáct dnů se cítím dobře,“ hlásil s úsměvem jedenatřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí. „Mám novou pažbu, takže to zpočátku bylo jednou nahoře a jednou dole, ale už se to pomalu srovnává,“ vysvětloval.

Do Nového Města na Moravě se tenhle trojnásobný olympijský medailista ze Soči vrací pokaždé moc rád. I když letos tady na biatlonisty čekalo horké a větrné počasí. „Pravdou je, že dost foukalo a tréninky nebyly zrovna jednoduché,“ svěřil se Moravec.

Jako jediný z celé skupiny absolvoval většinu tréninků s čepicí na hlavě. „Chráním se proti slunci,“ přiznal. „Hlavně na horách s tím mám problém. Když si ji nevezmu, hlava mě pak dost bolí, takže je to taková prevence,“ doplnil.

Soukalová? Někdy docela stíhá, jindy je to horší

Bezprostředně po skončení sezony odjel Moravec s rodinou na dovolenou a pár dní volna si bude užívat i příští týden. „Nic velkého během toho asi nestihneme, spíš vyrazíme na nějaký prodloužený víkend. Ale na jaře jsme byli u moře. To jsem se zregeneroval dostatečně,“ přesvědčoval.

Přesto se zpočátku dostával do tréninkového tempa poměrně těžko. „Já už to tak prostě mám, začátek přípravy mi nikdy moc nechutná,“ přiznal Moravec. „Ale teď už je to čím dál lepší. Zdá se, že jdeme dobrou cestou,“ dodal.

Stejně jako loni se společně s mužskou částí reprezentace připravuje také Gabriela Soukalová. A její kolegové ji rozhodně nešetří. „Jestli stíhá? Jak kdy. Někdy tréninky celkem dává, jindy je to horší,“ prozradil Moravec. „Ono by asi bylo něco špatně, kdyby nám stačila,“ smál se.

Do kolektivu přibrali biatlonisté Soukalovou bez problémů a pravidelně ji zahrnují také do svých vtípků. „Myslím, že může na tom, že se připravuje se silnější skupinou, jen vydělat. Ona nás výkonnostně nikam neposune, protože pokud bychom jezdili s ní, bude se pořád zhoršovat,“ dobírá si Moravec kolegyni z reprezentace.Najdete na iDNES.czmobilní verze