Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonista Krčmář: Osobní maximum? Mám z toho skvělý pocit

20 2016
Na Světový pohár v německém Ruhpoldingu bude vrchlabský rodák Michal Krčmář ještě dlouho vzpomínat. Vždyť český biatlonista už ve vytrvalostním závodě vylepšil své dosavadní maximum, když skončil na desátém místě. A jeho výkonnost rostla i ve štafetě, v níž byl z Čechů jednoznačně nejlepší.

Ale nejlepší výsledek kariéry přišel až v závěrečném závodě s hromadným startem, kde skončil na skvělém pátém místě. Pouze jednou chyboval a na vítězného Němce Lessra ztratil 47 vteřin. Krčmář si tak poprvé vychutnal, jaké to je být na pódiu mezi nejlepšími šesti závodníky.

„Po desátém místě na dvacítku jsem emoce ještě potlačoval, ale dnes to jde všechno ven! Neuvěřitelně si to užívám. Překvapilo mě, jak mě mezi sebe vzali takoví borci jako Martin Fourcade nebo Simon Schempp, jak se ke mně chovali a jakou mají v sobě pokoru. To byla pro mě další dávka emocí. Je to parta úžasných lidí,“ liboval si šťastný Krčmář.

V závodě s hromadným startem dokázal předběhnout i svého spolubydlícího a kolegu z reprezentace Ondřeje Moravce, který skončil sedmý. Krčmář v letošní sezoně dokázal posunout své maximum už počtvrté.

Michal Krčmář se raduje z pátého místa v závodu s hromadným startem v...
Český biatlonista  Michal Krčmář ve vytrvalostním závodě  v Ruhpoldingu.

Jak si užíváte své nejlepší umístění ve Světovém poháru?
Je to strašné zadostiučinění, krásné pocity, hrdost. Vše si to užívám. Jsem absolutně nadšený. Nevím, co bych k tomu jinak řekl. Vstřebávám to. Na střelnici jsem si kontroloval všechny rány a až na jednu nepřesnost to dopadlo skvěle.

Předjel jste i Ondřeje Moravce, který skončil na sedmém místě. To znamená, že v příštích závodech bude na vás vyvíjen větší tlak.
To je dobře, když se tlak, který dosud směřuje na Ondru Moravce s Michalem Šlesingrem, rozprostře mezi víc lidí, bude to jen dobře a jim se uleví. A já se chci naučit s tím tlakem pracovat.

Další závody budou následovat hned v pátek v italské Anterselvě, jak se na ně těšíte?
Jsem po tomto náročném programu úplně v kopru. V cíli po hromadném závodě jsem se málem pozvracel, jak jsem toho už měl plné kopačky. Šest závodů v osmi dnech byl obrovský zápřah. Proto jsem šťastný, že další pojedeme až v pátek. Doufám, že se do té doby dám trochu dokupy a pokusím se předvést něco podobného jako v Německu.Najdete na iDNES.czmobilní verze