Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běžkyně Helena Fuchsová chce za rok skončit

10 2003
Praha - Helena Fuchsová má před sebou poslední sezonu v kariéře. Osmatřicetiletá běžkyně se ještě jednou pokusí o návrat mezi nejlepší poté, co se jí letní snaha příliš nevydařila. Fuchsová se také rozhodla vynechat nadcházející halovou sezonu.

"Uvažovala jsem o tom, jestli vůbec má ještě cenu pokoušet se o návrat do velkých závodů, ale nakonec jsem se rozhodla připravit se na další sezonu, po které chci ukončit kariéru," řekla serveru atletika.cz Fuchsová.

Běžkyně Olympu Praha se od března potýkala s následky mononukleózy, lékařské vyšetření navíc ukázalo na sníženou imunitu. "Nebylo to dobré. Cítila jsem se velmi unavená," sdělila.

Poprvé se na dráze Fuchsová letos ocitla při Memoriálu Josefa Odložila, kde proběhla jeden okruh za 56,82, o více než šest a půl sekundy za osobním rekordem.

Pak se ještě třikrát objevila na osmistovce, ale vždy se její výkon pohyboval hluboko pod průměrem. Přitom ve své sbírce má bronzové medaile ze dvou světových a dvou evropských šampionátů v hale a na olympiádě v Sydney doběhla pátá na osmistovce.

Aktuální zdravotní stav svěřenkyně Ladislava Kárského je dobrý, tři týdny v říjnu strávila regenerací v lázních v Toušni. "Vířivé, perličkové koupele, bahno, elektroléčba a různá cvičení. Jako každý rok," popsala Fuchsová.

Dva týdny již trénuje, hlavně vytrvalost. "V přípravě postupuji zvolna. Mám na všechno čas,

neboť jsem se rozhodla vynechat halovou sezonu a soustředit se na léto," má v plánu Fuchsová, kterou čeká týden za Zadově. "Pokud napadne sníh, půjdu na běžky," pravila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze