Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Běží se už 73. Velká kunratická

10 2006
Praha - Lákavá prémie čtvrt milionu je hlavním tahákem víkendového 73. ročníku Velké kunratické. Jak ji vybojovat? Stačí "maličkost": překonat traťový rekord v kategorii mužů nebo veteránů. Kdo by uspěl, získá poukázku na nákup za 250 tisíc v obchodech firmy HSH Sport. Rekord v kunratickém lese drží už od roku 1979 Vlastimil Zwiefelhofer.

Případný zájemce o čtvrtmilionovou poukázku by musel zaběhnout čas lepší než 10 minut, 58 sekund a 9 desetin.

To jsou letošní novinky, jinak se Velká kunratická příliš nemění.

MF DNES proto připravila ke slavnému závodu několik otázek a odpovědí.

Kdy se běží? V neděli dopoledne. Starty se dělí do dvou kategorií: ti, kteří absolvují celou trať, začínají u altánu. Dorostenci a starší žáci startují v 8.30, ženy, juniorky, dorostenky a starší žákyně v 9.05, muži a junioři v 9.50. Mladší běžci, kteří absolvují zkrácenou verzi trati, startují z bodu "nad mlýnem."

Můžu ještě startovat? V kategorii mužů bude před závodem k dispozici už pouze zhruba sto čísel. Pro ostatní kategorie hlavního startu, na něž se nevztahují limity počtu účastníků, by měl být čísel dostatek.
 
Jak vypadá trať? Běží se v lese, dohromady necelých tři a půl kilometru. Trať je ale hodně kopcovitá, nejobávanější je výběh na Hrádek, druhý kopec v závodu.
 
Kdo je veterán? Veteránem v žargonu Velké kunratické jsou ti, kteří v kategorii "muži" nebo "ženy" běželi minimálně dvacetkrát. Starty v mládežnických kategoriích se nepočítají. Jen pro ilustraci: do letošního 73. ročníku se do veteránského závodu přihlásilo čtrnáct žen a přibližně šest set mužů.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze