Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běžec Zenkl se s Vítkovicemi loučil titulem, míří do pražského Olympu

Adam Zenkl slaví titul českého halového šampiona na 3 000 metrů. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 2016
Adam Zenkl v sobotu vybojoval pro SSK Vítkovice halový titul mistra republiky v běhu na 3 000 metrů a v pondělí se s klubem rozloučil. Teď už je členem Olympu Praha. „Ten titul byl pro mě takový dárek na rozloučenou,“ prohlásil atlet z Vysokého Mýta.

Šéfové vítkovické atletiky se těšili, že když bude ve městě nová hala, tak jim závodníci přestanou utíkat do Prahy za lepšími podmínkami. „Zpětně mě možná mrzí, že odcházím, ta hala je fakt nádherná, lepší jsem nikde neviděl,“ přiznal Zenkl.

Tak proč míří do Olympu? „Hala tu sice už je, ale v Ostravě chybí atletické vrcholové středisko, jaké má Praha. Tam dostáváte plat. Pro extratřídu se vyplatí jít do Prahy, protože z toho máte i nějaké peníze,“ uvedl Zenkl.

Ale i to by se v budoucnu mohlo změnit. Vítkovičtí od roku 2013 jednají s Olympem Praha, aby ve Vítkovicích bylo vrcholové středisko spadající pod Olymp.

„Díky podpoře ministerstva vnitra bychom pak mohli atletům nabídnout lepší podmínky a mohli bychom mít i více kvalifikovaných trenérů,“ uvedl Oldřich Zvolánek, předseda SSK Vítkovice.

„Bylo by výborné, kdyby tu takové středisko bylo. To by už nikdo nemusel odcházet,“ podotkl Zenkl, který zamířil do metropole i kvůli studiu vysoké školy. „Také to je důvod,“ potvrdil.

Zenkl se už nějakou dobu s atlety Olympu připravuje. Pochvaluje si tréninky s Jakubem Holušou. „Kuba je velký profík, může mi to jenom pomoci.“

Takže i změna tréninkové skupiny přispěla k tomu, že získal titul? „Ano, je za tím dobrá příprava pod trenérem Jiřím Sequentem, který vede i Lenku Masnou.“ Vytrvalec ale upozornil, že titul má i proto, že onemocněl vítkovický Jakub Zemaník, který halový šampionát vyhrál před rokem. Jejich vzájemný souboj na rozlučku s Vítkovicemi by byl stylový.

„Utkali jsme se na podzim a to mě Kuba na trojce porazil,“ připomněl Adam Zenkl. „Kuba je na dlouhé tratě výborný. Je to drak.“

Autor:






Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze