Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běžci na lyžích sjezdovali v Rokytnici a létali paraglidem

Bronzový medailista z olympijských her ve Vancouveru Martin Jakš si zpestřil závěr sezony v Rokytnici nad Jizerou na Semilsku na mistrovství České republiky sportovních novinářů v obřím slalomu. | foto: Radek PetrášekČTK

18 2010
Běžky nechali doma a ze sklepa vyndali sjezdovky. Většinu zimní sezony jezdí hlavně díky vlastní síle, dnes se vozili jen z kopce dolů. Bronzoví olympijští medailisté Jiří Magál, Martin Jakš a Martin Koukal se zúčastnili RWE KSN Cupu, mistrovství České republiky sportovních novinářů a osobností v obřím slalomu na svahu U Zalomeného v Rokytnici nad Jizerou.

A nic si nedarovali. "To mě pěkně rozčiluje," nadával po prvním kole Koukal, finišmen bronzové olympijské štafety. V přemíře snahy totiž v druhé polovině trati na náročném svahu upadl. A třebaže se ještě do dráhy vrátil, jeho snaha předvést nejrychlejší čas dne vzala za své. "Aspoň vám to natřu v druhém kole," vyhrožoval odhodlaně náruživý lyžař, který je doma na sjezdovkách i v prašanu při freeridu.

Běžci se nesázeli, ale hecování bylo cítit. "Chtěl jsem jet telemark, ale tohle ne," hlesl Magál při pohledu na prudký a po ránu přimrzlý, ale skvěle připravený svah rozlehlého areálu v Rokytnici nad Jizerou. Na nohách měl skialpinistické lyže, ale použil je jako sjezdovky.

"Jakšík mě asi zařízne," přemítal. Třebaže oba před startem mluvili o tom, že se hlavně nechtějí zranit, na jejich úsilí v brankách to vůbec nebylo vidět. Ale nezůstalo jen u lyžování. Magál si poprvé v životě okusil tandemový skok na paraglidu. Tomáš Ledník, špičkový český paraglidista a basejumper, mu připravil adrenalinový zážitek.

"Já mám normálně strach a na tyhle věci moc nejsem, ale bylo to super. Jak to se mnou lítalo ze strany na stranu, bylo to skvělé, opravdu to umí. A podruhé bych si to ale užil asi víc, měl jsem tep snad dvě stě, pumpa mi nestíhala," vykládal nadšeně.

Rokytnici nad Jizerou si za krásného slunečného počasí prohlédli ze shora také Jakš i Koukal. "Skvělý, parádní zážitek," shodli se. Na sjezdovkách byl nakonec nejrychlejší ze tří běžců na lyžích Jakš před Koukalem a Magálem. Vůbec nejrychlejší čas ze všech startujících však předvedl Ledník.

Do Rokytnice přijeli lyžovat i atletka Denisa Rosolová, čerstvě čtvrtá žena ve štafetě z halového mistrovství světa v Dauhá, snowboardcrossař Michal Novotný, další známý český snowboardista Martin Černík nebo moderátor Pavel Anděl. Největší zážitek všem ale připravil Ledník, který z paraglidového padáku skočil basejump přímo do prostoru cíle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze