Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Beskydská laťka nabídne v Třinci výškařskou elitu

Jaroslav Bába | foto: Anna Vavríková, MAFRA

6 2016
Základní výšku 210 centimetrů vynechal. Další čtyři překonal na první pokus. Na 230 centimetrech ale neuspěl. Jaroslav Bába na Banskobystrické laťce skončil sedmý výkonem 227 centimetrů. Doufá však, že na nedělní Beskydské laťce v Třinci se přes 230 centimetrů dostane.

Soutěž žen ve Werk Aréně začne v 15.00, mužů v 16.40. Třinecký závod je druhým dílem Mezinárodní výškařské tour. Tu vyhrají skokané do výšky s nejlepším součtem výkonů z Banské Bystrice a Třince. Za odměnu získají prémii 5 000 amerických dolarů.

Favority jsou Doreen Amataová a Gianmarco Tamberi, kteří na čtvrteční Banskobystrické laťce překonali halové rekordy svých zemí, Amataová Nigérie - 193 centimetrů a Tamberi Itálie – 235 centimetrů, což je i nejlepší výkon tohoto roku.

Tamberi se v Banské Bystrici pokoušel i o 240 centimetrů, ale neuspěl. Jediný, kdo tuto výšku z účastníků třineckého mítinku dosud překonal, je Ukrajinec Andrij Procenko. Ten však nemá naději na celkové prvenství, jelikož Banskobystrické laťky se nezúčastnil.

Na celkové prvenství může stejně jako Bába útočit Michaela Hrubá, která v Banské Bystrici skočila 191 centimetrů a byla třetí. Zatímco Bába je v třinecké startovní listině jediným domácím závodníkem, Hrubá bude mít krajanku - Elišku Klučinovou, která byla třetí v pětiboji na loňském halovém mistrovství Evropy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze