Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bude to show, těší se výškař Kynard na Beskydskou laťku

29 2014
Američan Erik Kynard, stříbrný výškař z olympijských her v Londýně, je favoritem středeční Beskydské laťky ve Vendryni. Od 17 hodin budou závodit ženy, od 18.30 muži.

Pro Kynarda, který letos už skočil 233 centimetrů, to bude premiéra na specializovaném výškařském mítinku doprovázeném hudbou. A moc se těší.

Milovník černošského rapu si muziku vybral už několik týdnů dopředu, a to Encore od hiphopera Jay-Z nebo Jump od Kriss Kross.

"Čekám, že skočím vysoko. Hodně vysoko," usmál se dvaadvacetiletý výškař. "Záznam z minulé laťky jsem viděl na internetu. Atmosféra byla skvělá, takže jsem zvědavý. Určitě to bude skvělá show."

Jak hodnotí svoje dva dosavadní letošní starty? "Jsem teď hrozně silný," řekl sebevědomě. "Ale trochu jsem takový zrezivělý, ne úplně vyskákaný, a tak doufám, že ve Vendryni budu mít dobrou techniku."

Za svého největšího soupeře označil Donalda Thomase z Baham. "Ten však letos ještě nezávodil, a tak uvidíme, jak to dopadne."

Pro některé atlety je závod také bojem o limity na březnové halové mistrovství světa v Polsku. Američané budou mít svou kvalifikaci, z níž pojedou dva nejlepší. Česká jednička Jaroslav Bába potřebuje skočit 230 centimetrů.

"Věřím, že by to letos neměl být pro mě problém," uvedl Bába, který v pondělí v Ostravě zvládl 224 centimetrů a byl třetí. Jenže to dva dny bojoval se střevními problémy. "Vážně mě to skosilo, taková zimnice," připomněl své trable.

Doufá, že ve Vendryni to už bude lepší. "Věříme, že se jeho zdravotní stav bude zlepšovat a podá kvalitní výkon," podotkl manažer závodu Alfonz Juck.

Beskydská laťka je prvním závodem Moravské výškařské tour, kterou zakončí sobotní Hustopečské skákání. Vítězové mezi ženami i mezi muži získají prémii 1 000 dolarů. Stejná odměna čeká i na nejlepší výškaře celé Tour, o nichž rozhodne součet výkonů z obou závodů. A pořadatelé vendryňského klání připravili také prémii pro případné nové rekordmany mítinku.

Těmi zatím jsou Rus Ivan Uchov z roku 2010 a Katařan Mutaz Baršín z roku 2013 výkonem 234 centimetrů. Mezi ženami Chorvatka Blanka Vlašičová, která v roce 2010 skočila 201 centimetr.

"Pokud někdo rekord překoná, získá tisíc dolarů," řekl ředitel Beskydské laťky Zdeněk Walach.

Těší ho, že zřejmě bude vyprodáno. Pořadatelé dali do prodeje 1 500 vstupenek, přičemž v úterý jich bylo k mání už jen padesát. "Čekáme plnou halu a bouřlivou atmosféru jako každý rok," dodal Zdeněk Walach.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze