Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Berger: Nikdy nahý!

30 2000
L i v e r p o o l, P r a h a - Fotbalista Patrik Berger je symbol.
Fotbalista Patrik Berger je symbol. Vypadá mužně, miluje legraci, umí se elegantně oblékat, je hvězdou Liverpoolu. Nedávno jeden anglický časopis zveřejnil seznam stovky nejerotičtějších mužů na světě a Berger tam byl jako jeden ze tří fotbalistů. "Nikdy jsem nepřemýšlel, jestli jsem hezký, nebo ne. Nemám rád takové otázky, nevím, co na ně říct," povídá.

Dáváte si pozor, jak vypadáte, když vyjdete na veřejnost?

Tak to už mám dávno za sebou. Ať vyrazím učesaný nebo rozcuchaný, do toho nikomu nic není. Ale rád se dobře oblékám, třeba na dobré večeři chci vypadat jako elegán.

Nedávno jste nafotil katalog spodního prádla, objevujete se na reklamních plakátech. Proč jste to udělal? Chtěl jste být vidět, nebo si snad vydělat peníze?

Ale ne. Mám kamarády, kterým ta firma s oblečením patří. Začínali, jenom jsem jim chtěl pomoct, tak jsme se jeden letní den sešli a nafotili katalog. Byla u toho sranda.

Nestyděl jste se být celý den jen ve spodním prádle?

Nebylo proč, kolem mě bylo pět kamarádů a fotograf. Já ty lidi znal. A navíc: vždyť takovou práci má spousta lidí a nestydí se. Ale já bych to profesionálně nedělal, je to moc velká dřina.

Jaká dřina?

Celý den být ve střehu a s úsměvem, to je namáhavé. A ze všeho vyjde třeba osm deset fotek. Člověk si řekne, že to musí být hotové za hodinu, ale hodinu trval jediný obrázek, než se fotografovi zalíbil. Nakonec mě umluvili, ať skočím do bazénu a uděláme "mokré" fotky. To už mi byla celkem zima.

Necháte se přemluvit a skočíte do bazénu. A co až někdo řekne, že by chtěl vyfotografovat Bergra nahého?

Ne, to bych nikdy neudělal. Žádné peníze by mě nepřemluvily. I v časopisech se mi víc líbí ženy ve spodním prádle, to je pro mě vzrušivější, než kdyby byly nahé.


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze