Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Berdych posměšně napodoboval soupeře

29 2006
Londýn - Tomáš Berdych postup do 3. kola tenisového Wimbledonu doslova vydřel. Francouze Fabrice Santora porazil až po velké pětisetové bitvě. A to v utkání, v kterém hrály velkou roli i nervy a emoce. "Myslím, že to neunesl," řekl Berdych o soupeři. Dál ho čeká německý tenista Tommy Haas. Los nemá jednoduchý.

Francouz dostal za urážlivé výroky vůči Berdychovi již ve středu od rozhodčích napomenutí a po dnešní dohrávce svému přemožiteli nepodal ruku.

Santoro si sudím také stěžoval, že ho Berdych ironicky napodoboval.

Dvacetiletý Berdych začal zápas s Francouzem ve středu, kdy ho také dělil od vyřazení jen jeden míč. Český tenista ve čtvrté sadě odvrátil za stavu 4:5 při soupeřově podání mečbol, sadu posléze získal v tie-breaku a pak byl zápas kvůli tmě přerušen. Dnes oba muži zarputile bojovali o každý míč, než
Berdych vyhrál 6:4.

Po zápase přiznal, že nehrály jen rakety, ale i mnoho věcí okolo. Ve čtvrtém setu si třináctý nasazený nechal kvůli potížím s nohou zavolat lékaře, což Santoro nepřijal dobře. "V šatně mi řekl, že za to vůči mně
nemá respekt," líčil Berdych napjatou atmosféru, ale popřel, že by šlo z jeho strany o taktizování.

Ještě před odchodem do šaten si Santoro podle Berdycha vysloužil napomenutí za nadávku, kterou slyšeli i rozhodčí.. Santoro nebyl po zápase k dispozici, aby mohl podat svou verzi. Nicméně jeho nelibost zase vzbudilo, že ho Berdych posměšně napodoboval, což český hráč v rozhovoru s novináři připustil. Řekl, že šlo o nervozitu.

Berdychově nelibosti neunikli ani rozhodčí. Hráč líčil, že americkému hlavnímu sudímu řekl, že rozhoduje tak, jako by se učil od rozhodčích na současném mistrovství světa ve fotbale. Potrestání se prý nebál, protože když Santoro dostal jen napomenutí za urážku soupeře, nehrozila ani jemu větší přísnost.

"Řekl jsem mu, že je hrozné, jaké dělá chyby. Zeptal jsem se ho, zda se dívá na fotbal, a řekl jsem mu, že si myslím, že se hodně dobře učí," popsal Berdych konfrontaci s rozhodčím. Ten se zdržel jakékoli reakce.

V dalším kole čeká Berdycha německý tenista Tommy Haas. I když se Berdych necítí v nejlepší kondici, rád by postoupil poprvé ve Wimbledonu do osmifinále. "Musím přiznat, že los není nejlepší," řekl. Naposledy s Haasem vyhrál, ale to bylo na antuce. "Známe se, a já si kromě toho myslím, že teď už si člověk moc vybírat nemůže."

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze