Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zkušenosti pomáhají, ověřil si Berdych v prvním kole Australian Open

TOHLE VYŠLO. Tomáš Berdych v prvním kole Australian Open. | foto: AP

19 2015
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) - Neskákal radostí, ale spokojenost s povedeným úvodem Australian Open neskrýval. První vyhraný grandslamový zápas pod novým realizačním týmem však Tomáš Berdych po třísetovém vítězství nad Kolumbijcem Fallou označil jen jako malý dílek na cestě za úspěchem.

Jak hodnotíte vstup do melbournského grandslamu?
Díky všem okolnostem nakonec určitě jako úspěšný. Těžký soupeř na úvod, který mě donutil zahrát si i tie-break, navíc se na kurtu vítr docela točil, takže jsem rád, že to mám úspěšně za sebou.

Je dnešní postup nějak specifický, vzhledem k tomu, že jde o první vyhraný grandslamový zápas s vaším novým týmem?
Naše cíle jsou rozhodně větší, než slavit výhru v prvním kole grandslamu. Sezonu jsme začali dobře, jak v přípravě, tak na úvodním turnaji, teď jsme zvládli první kolo, ale nijak extrémně to neprožíváme a díváme se dál.

Takže jste už nebyl ani nervózní?
Abych pravdu řekl, tak nebyl. Přece jen už mám prvních kol na grandslamech odehráno hodně a ty zkušenosti rozhodně pomáhají. Říkal mi to třeba i můj fyzioterapeut, když jsem se před zápasem na pár minut jen tak natáhl a zavřel oči. Je vidět ta zkušenost, řekl mi, ti noví mladí kluci před startem turnaje nedočkavě poskakují a nervózně očekávají začátek, zatímco ty si dokážeš v klidu lehnout, na chvilku vypnout a jen se soustředit na zápas.

SOUSTŘEDĚNÍ. Tomáš Berdych v prvním kole Australian Open.
DOBOJOVÁNO. Tomáš Berdych po vítězství nad Kolumbijcem Fallou v prvním kole...
HLADKÝ POSTUP. Tomáš Berdych po vítězství nad Kolumbijcem Fallou v prvním kole...

HLADKÝ POSTUP. Tomáš Berdych po vítězství nad Kolumbijcem Fallou v prvním kole Australian Open.

Novou sezonu jste začal i bez své tradiční čepice, nechybí vám?
Už na to vůbec nemyslím. Přece jen už jsem bez ní těch zápasů letos pár odehrál, navíc jsem jí nikdy neměl speciálně proti něčemu - třeba slunci nebo potu, takže nebylo moc těžké ji odložit. Samozřejmě v případě velkého vedra bych po ní opět sáhl, ale už jen z preventivních důvodů.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze