Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První výhra v kapse, radoval se Berdych. S Radkem se těžko překvapíme

POVEDENÝ VSTUP. Berdych zvládl první kolo s Nišiokou ve třech setech. | foto: AP

25 2015
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Ze šedých mraků nad areálem Rolanda Garrose se chvílemi klubalo slunce. S vlajkami na stožárech na nejvyšší zdi Stadionu Suzanne Lenglenové laškoval vítr. Diváci na tribunách si přáli, aby drobný Japonec aspoň trochu zabral.

Když Jošihito Nišioka za stavu 6:0, 1:0 pro Tomáše Berdycha vydřel první game, nadšeně zaťal pěst a z hlediště se na něj snášel vřelý aplaus.

„Je to mladý borec, menší vzrůstem, spíš běhavý, šikovný levák,“ říkal o soupeři z kvalifikace Berdych. „Myslím, že nebude až tak důležité, s čím přijde. Spíš se musím soustředit na svoji hru.“

Po utkání, které trvalo 107 minut, a po vítězství 6:0, 7:5, 6:3 čtvrtý nasazený muž prohlásil: „Je dobré mít první vítězství v kapse. Ale mám hodně prostoru ke zlepšení.“

Fotogalerie

Berdych často tvrdí, že na grandslamech potřebuje vybrušovat svůj výkon s každým utkáním. A že si do pomyslného batohu postupně sbírá sebevědomí.

Pondělní partie v Paříži mu nejspíš náležitě posloužila. Vyzkoušel si pár tahů a taktických variant, docela často se vydal k síti. Ani jednou neztratil podání, na vítězné údery vyhrál 32-4.

Také statistika nevynucených chyb svědčí o tom, že byl výrazně agresivnější: 40-23.

„Nepříjemnější bylo, že každý balon od něj přiletěl jinak. Hledal jsem správný rytmus,“ řekl Berdych. „Ono je jedno, jestli vyhrajete třikrát 6:1, nebo je výsledek vyrovnanější. Musíte prostě utkání zvládnout, a to je celé.“

Devatenáctiletý kvalifikant ve druhé a třetí sadě trochu zpomalil svůj odchod z turnaje. Ovšem favorit zabral, když skutečně potřeboval.

V dalším kole ho čeká zajímavé derby, vyzve zkušeného krajana Radka Štěpánka. „Známe se, těžko jeden druhého překvapíme,“ tvrdí Berdych.

Pokud i svého daviscupového parťáka zdolá, potká ve třetím kole pravděpodobně Itala Fabia Fogniniho, na antuce obzvlášť nebezpečného.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze