Reportáž skončila 1. 6. 2010 19:56

Berdych - Južnyj

Čtvrtfinále tenisového Roland Garros 2010 komentuje Michael Bereň

Tomáš Berdych (15-ČR) - Michail Južnyj (11-Rus.) 3:0 (6:3, 6:1, 6:2)
Kráktým pohledem na statistiky se loučím. A těším se při dalším on-line přenosu serveru iDNES.cz z Roland Garros. I s Tomášem Berdychem, který může fenomenální jízdu turnajem prodloužit. V semifinále vyzve švédského přemožitele světové jedničky Robina Söderlinga. Na shledanou!
3:0
GAME Berdych Když nepočítáme hodinovou přestávku, tak se hrálo bez šesti minut dvě hodiny. Tomáš Berdych porazil Michaila Južného 3:0 na sety.
Radost má i tenistova přítelkyně a kouč, kteří jásají na tribuně.
6:2
GAME Berdych Je konec. Berdych se raduje, poprvé v kariéře postoupil mezi nejlepší čtyři na grandslamu. Navíc ve velkém stylu. Rusa Južného spláchl ve třech setech a nevadila mu ani hodinová přestávka kvůli dešti.
40-0
Berdych má tři mečboly.
30-0
Berdych kráčí do semifinále. Naběhl si na síť a jistou smečí ukončil výměnu.
Mezitím skončil na druhém kurtu zápas Söderling - Federer. A skončil velmi překvapivě, světová jednička podlehla švédskému tenistovi a s pařížským grandslamem se loučí. Söderling čeká na soupeře. Asi to bude Berdych.
5:2
GAME Južnyj Južnyj ještě oddálil svůj konec. Snížil na 5:2, ale na vítězství v zápase bude podávat český hráč.
A-40
A Južnyj má výhodu.
Berdych se diví a někteří fanoušci bučí. Někdo zahlásil aut.
5:1
GAME Berdych Český hráč proměnil zápas v jasnou záležitost. Je pouze jeden game od historického postupu do semifinále.
40-30
Další stopbal od Južného, nepovedený. Berdych kroutí hlavou.
30-30
Južného return do sítě.
15-30
Daleký Berdychův aut.
15-15
Južnyj zase zkrátil výměnu, Berdych znovu doběhl. Míček sotva přeletěl pásku, což pomohlo ruskému hráči, který pak zahrál do volného prostoru.
15-0
A vede.
Berdych podává.
4:1
GAME Berdych Berdych nakonec brejknul soupeře, i když se z jisté záležitosti stalo drama.
30-40
Berdych sice doběhl stopbal, ale nevrátil ho do kurtu.
15-40
První Južnyj odvrátil.
0-40
Berdych má tři brejkboly.
0-30
Skvělá hra českého reprezentanta. Při soupeřově podání získal dva fiftýny, druhý míček trefil přesně roh kurtu.
3:1
GAME Berdych Berdych si podržel servis. Vede 3:1.
40-15
Berdych si pomohl servisem, který mu dnes velmi dobře funguje.
30-15
Jenže přes pásku nešel ani Berdychův úder.
30-0
Južnyj na Berdycha nestačí, zkouší ještě jedinou zbraň, která mu šla. Jenže teď už ani kraťas nepřeletěl síť.
15-0
Bod z podání.
2:1
GAME Berdych Velmi dobrá hra českého hráče. Doběhl si k síti a pak bekhendovým volejem poslal míček přes síť nehratelně. Južnému bere Berdych podání, vede 2:1 a ještě servíruje.
30-40
Berdych má brejkbol.
30-30
Berdych od sítě zahrál do protipohybu Južného.
30-15
Ale hraje se dál. Južnyj vede 30-15.
A to kvůli počasí, znovu lehce prší a rozhodčí se domlouvá, jestli má zápas přerušit.
15-15
Je to 15-15, diváci pískají.
0-15
Južnyj napálil míček do sítě a pořádně si ulevil.
1:1
GAME Berdych Berdych zahrál bezchybně forhendem podél lajny a srovnal na 1:1, na podání jde Rus.