Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Berdych Army má letos prázdniny, její šéf se omlouval, smál se český tenista

Tomáš Berdych | foto: AP

19 2010
Melbourne (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Hladký postup na Australian Open si dnes Tomáš Berdych určitě vychutnal podobně jako v minulých letech. Jen jásot v hledišti byl oproti posledním ročníkům melbournského grandslamu přece jen menší. V hledišti totiž chyběla Berdych Army, již tradiční fanklub z řad australské mládeže.

"Pro letošek mají omluvenku. Volal mi jejich šéf a moc se omlouval, že letos se mu parta rozjela na prázdniny...," usmíval se její český idol.

Berdych Army k vám v posledních letech Australian Open neodmyslitelně patřila, kde je letos?
Tentokrát se bohužel bez jejich tradiční podpory budu muset obejít. Ale věděl jsem o tom, jejich nepsaný vůdce Anthony mi totiž předem volal a hrozně moc se omlouval, že letos jejich kompletní parta na kurty nedorazí - mají všichni prázdniny a rozprchli se většinou mimo Melbourne... Říkal sice, že klidně přijde fandit sám, ale nějaký větší humbuk ať od něj samotáře tentokrát neočekávám...

Radost z postupu nad Nizozemcem Haasem ale zvládnete i sám!
Určitě, jsem rád za vcelku snadnou výhru. První set byl naprosto hladký, soupeř mi to navíc hodně usnadnil, když hrál opravdu velmi špatně a sotva trefoval kurt. Ale věděl jsem, že takhle mizerně určitě nebude hrát celý zápas, proto mě těší, že po chvilkové ztrátě rytmu a prohraném servisu na úvod druhé sady jsem zase hned zabral naplno. Servis jsem si vzápětí vzal zpět a kontrolovaným výkonem pak dokráčel bez větších problémů až k jasnému postupu.

Jak jste trávil včerejší neustále odklady zápasů?
To celodenní čekání nebylo moc příjemné, snažili se nás udržet v pohotovosti až asi do osmi hodin do večera, kdy nám teprve definitivně oznámili, že zápasy jsou přeloženy až na úterý. Pro mě to byla dobrá zpráva, trošku jsem se totiž obával, že nás pošlou hrát i pozdě večer pod umělé osvětlení, což si na zdejších menších kurtech neumím moc představit. Takhle jsem ale věděl, že začínám druhý den jedenáct, navíc byla i příznivější předpověď a i když vítr byl znát, oproti včerejší větrné hůrce to bylo nesrovnatelné...

Vaším dalším soupeřem bude Kazach Koroljev, věříte si na něj?
Je to určitě nepříjemný soupeř a stejně jako na Haase ani na něj nemám moc dobrou vzpomínku. Před dvěma lety jsem mu na úvod Wimbledonu doslova utekl z hrobníkovy lopaty, hrálo se na pět setů a v tom rozhodujícím jsem od začátku ztrácel dva gamy. Nakonec jsem sice ten zápas vyhrál, ale bylo to opravdu o fous. Koroljev hraje agresivně od základní čáry, moc toho nevymýšlí, ale věřím, že moje pestřejší hra by na něj mohla platit.

Zpravodajství z 2. dne ZDE

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze