Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Beránková - Dlabola ukončili kariéru

20 2005
Praha - České krasobruslení ztrácí svoje hvězdy. Sportovní dvojice Kateřina Beránková - Otto Dlabola, šestinásobní mistři republiky a pátí z mistrovství Evropy 2002 a 2004, oznámili ve čtvrtek ukončení aktivní kariéry. Důvodem jsou zdravotní problémy.

"Rozhodli jsme se, že ukončíme naši amatérskou kariéru," řekla na tiskové konferenci Kateřina Beránková.  Od zástupců svazu dostali krasobruslaři památné diplomy, Beránková si domů odvezla kytici.

"Měli jsme před sezónou jiné představy, ale bohužel nás postihla spousta zdravotních problémů a nemohli jsme se připravovat na závody, jak jsme si představovali," přiznala Kateřina Beránková.

Jejich rozhodnutí bylo o to těžší, že v letošním roce měli díky Českému svazu krasobruslení a trenéru Stanislavu Žídkovi ideální podmínky. "Už jsme si nemuseli stěžovat na zimu v hale," přidal Otto Dlabola.

První problémy se dostavily už na podzim,  pár tehdy upadl u zvedačky. Výsledkem byla zašitá hlava Dlaboly a zraněná kolena Beránkové. "Nejdřív se kolena zdála se být banální, ale nemohli jsme se připravovat," vysvětlovala Beránková.

Před startem na Grand Prix v Moskvě si zase Otto vyvrátil palec levé ruky. "Byla to delší záležitost. Nemohl mě zvedat, házet, dělat pozice," popisovala Beránková. Jejich ruské trenérce Pavlovové navíc zemřel manžel, takže nejeli za přípravou do Ruska.

"Skoro tři měsíce jsme spolu nemohli trénovat," shrnula tréninkové manko pohledná krasobruslařka. Naposledy se zkusili připravit na mistrovství republiky do Ostravy. Na trénink složitých prvků však už bylo pozdě. "Ty objemy a intenzita tréninku nemůže být taková, abychom dostihli ztráty, které jsme měli," přiznala Beránková.

Rozhodování, co dál, bylo složité, vždyť v příštím roce jsou na programu zimní olympijské hry v Turíně.  Nakonec se však rozhodli - elegantní český pár opouští amatérský led.

Beránková, Dlabola v číslech

ZOH Salt Lake City 2002 8. místo
ZOH Nagano 1998 15. místo
MS 2002 a 2003 11. místo
ME 2002 a 2004 5. místo
ME 2003 6. místo
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze