Benešová je ve čtvrtfinále, vyřadila turnajovou dvojku. Uspěla i Kvitová

Iveta Benešová postoupila v Lucemburku do čtvrtfinále. | foto: Reuters

22 2008
Ani jeden ze čtyř předchozích pokusů vyzrát na Annu Čakvetadzeovou jí nevyšel. Až na turnaji v Lucemburku zlomila česká tenistka Iveta Benešová zlou bilanci, v duelu 2. kola si druhou nasazenou Rusku podala a po výhře 6:2 a 6:4 postoupila do čtvrtfinále. Uspěla i další Češka Petra Kvitová, která v rakouském Linci vyřadila v 1. kole domácí naději Tamiru Paszekovou.

Turnaj mužů v Petrohradu

Britský tenista Andy Murray potvrdil v Petrohradu roli největšího favorita a postoupil do druhého kola. Ve svém úvodním utkání porazil čerstvý vítěz turnaje Masters v Madridu Srba Viktora Troického dvakrát 6:3. Dalším soupeřem jednadvacetiletého Skota bude Lotyš Ernests Gulbis.

Druhý nasazený Nikolaj Davyděnko se odhlásil a jako důvod uvedl zraněné zápěstí. "Podle doktorů to není vážné a po týdnu léčení by to mělo být v pořádku," citovala Davyděnka agentura AFP. Ruský tenista se měl ve druhém kole utkat s krajanem Michailem Jelginem, který tak bez boje prošel do čtvrtfinále.

Turnaj mužů v Lyonu

Americký tenista Robby Ginepri postoupil na turnaji v Lyonu do druhého kola. V závěrečném utkání úterního programu si ve třech setech poradil s domácím Sébastienem Grosjeanem a jeho dalším soupeřem bude nejvýše nasazený krajan Andy Roddick.

Benneteau (Fr.) - Robredo (5-Šp.) 6:2, 6:2
Ouanna (Fr.) - Lapentti (Ekv.) 6:3, 1:6, 6:3.

Turnaj mužů v Basileji

Americký tenista James Blake postoupil na turnaji v Basileji do druhého kola. Ve Švýcarsku čtvrtý nasazený sice prohrál s Němcem Nicolasem Kieferem první set, nakonec ale po výsledku 3:6, 6:3 a 6:4 potvrdil roli favorita.

Turnaj žen v Lucemburku

Pětadvacetiletá Benešová porazila o čtyři roky mladší dvanáctou hráčku světového žebříčku až na pátý pokus, v předchozích čtyřech zápasech s moskevskou rodačkou dokázala uhrát jediný set.

Teď si česká tenistka po přesvědčivém výsledku spravila chuť a může se chystat na čtvrtfinálový souboj, v němž se utká s další nasazenou hráčkou, turnajovou šestkou Li Na z Číny, která si poradila s Ukrajinkou Korytcevovou.

Turnaj žen v Linci

Velmi dobrou aktuální formu potvrdila osmnáctiletá česká tenistka Petra Kvitová. Na turnaji v Linci postoupila do druhého kola, když v Rakousku porazila o rok mladší domácí hráčku Tamiru Paszekovou dvakrát 6:3. Kvitová zdolala soupeřku  za hodinu a sedm minut a má šanci navázat na poslední kvalitní výsledky.

Před týdnem v Curychu došla česká tenistka až do čtvrtfinále, kde nestačila na bývalou světovou jedničku, Srbku Anu Ivanovičovou. V Linci bude další soupeřkou Kvitové šestá nasazená Marion Bartoliová z Francie.

Čtyřhra - 1. kolo:
Huberová, Blacková (1-USA/Zimb.) - Voráčová, Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:1, 4:6, 10:7
Peschkeová, Stubbsová (3-ČR/Austr.) - Uhlířová, Hrdinová (ČR) 6:3, 6:0