Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Benčík a Andrle se vracejí závodem Brno - Bíteš

25 2006
Hradec Králové - Na trati mezi Brnem a Velkou Bíteší už kdysi vyhrál, závod patří k jeho oblíbeným a oceňuje i jeho atmosféru. Cyklista Petr Benčík si proto snad ani nemohl vybrat lepší místo pro svůj závodní návrat do týmu PSK Whirlpool Hradec Králové.

"Je to těžký závod, vždycky se tam sjede silná konkurence a po zimě má pravý cyklistický náboj," vypočítává Benčík důvody, proč si si závod mezi Brno - Velká Bíteš Brno tak oblíbil.

Po šesti letech ho absolvuje v dresu hradeckého družstva, kam se před začínající sezonou vrátil, a stejně jako René Andrle, druhý slavným navrátilec do týmu, budou patřit k největším nadějím východočeské stáje.

"Je jen škoda, že nepojedeme v nejsilnějším složení," uvedl před úvodním závodem Českého poháru Benčík.

Borci PSK Whirlpool totiž v minulých týdnech trénovali a závodili na jihu Evropy a více než polovina týmu tam zůstává dál.

Benčík a Andrle však trénovali ve Španělsku a pro svůj závodní vstup do sezony si vybrali závod na trati mezi Brnem a Velkou Bíteší. Na startu je doplní pravděpodobně jen Dlouhý, Zitta a Řek Tentsos.

Na cyklisty zítra čeká 160 kilometrů dlouhá trať, v pelotonu se představí celkem 135 cyklistů z pěti zemí a na startu bude mimo jiných také Ján Svorada, který do sezony vstoupí v barvách vlastního nového týmu.

Jezdce čekají tři vrchařské prémie, jedna v Kohoutovicích a tři ve Zbraslavi a také tři rychlostní prémie ve Velké Bíteši. Na cenách a prémiích si rozdělí 30 000 korun.

Autoři:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze