Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Benago bude diváky futsalem bavit, slibuje trenér Beni Simitči

Futsal | foto: MF DNES

24 2010
Kreativita, míčové triky a zábava pro diváky, to jsou tři věci, které by neměly chybět při žádném zápase futsalového týmu Benaga Zruče nad Sázavou. Tvrdí to alespoň jeho trenér a prezident klubu v jedné osobě, Beni Simitči.

Už o víkendu nastoupil za Benago Kolumbijec Angellot Garces. Je to pro vás posila číslo jedna?
Určitě, i když by měli přijít ještě další dva vysoce kvalitní hráči. Angellot nastoupil dvakrát ve výběru světa. I přesto, že mu je teprve jednadvacet let, je to komplexní hráč. Nemá problém udržet míč proti třem protihráčům. O tom se mohli všichni přesvědčit při našich nedávných zápasech se silnými ruskými týmy.

Říkáte, že přijdou ještě dva velice kvalitní hráči. Prozradíte, o koho půjde?
Zatím nemá cenu říkat jména. Ale půjde o jednoho Evropana a jednoho Jihoameričana. Oba jsou reprezentanti svých zemí a náš tým opět posunou o stupeň výš. Bohužel kvůli administrativním záležitostem se k nám připojí až v průběhu září.

Je náročné podobné futsalové hvězdy dostat do české ligy?
Je to hodně o náhodě a samozřejmě známostech. Například o Angellotovi mi řekl můj kamarád a bývalý trenér chorvatské reprezentace Mico Martič. Podobné přestupy často vznikají podobnými náhodami.

Máte tyto zahraniční posily podepsané na delší časový úsek?
S Angellotem máme smlouvu na dva roky. Déle asi nebudeme mít šanci ho udržet. Už teď se na něj ptají přední evropské kluby.

Zdá se, že Benago bude silnější než kdy dřív. Ovšem chybět mu budete vy. Jaké máte cíle do letošní sezony? Loni jste skončili už ve čtvrfinále.
Já musel bohužel ukončit hráčskou kariéru kvůli zraněnému kolenu. O to více se ale budu věnovat trénování A týmu. A věřím, že letos dojdeme do semifinále play-off a do finále poháru.

A co titul, na ten nemyslíte?
Tomu se nikdo nebrání, ale play-off bude hodně o štěstí. Když ho mít budeme, můžeme titul klidně slavit.Najdete na iDNES.czmobilní verze