Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Belgie lituje rozhodnutí Clijstersové

3 2003
Brusel - Belgická tenisová hvězda Kim Clijstersová odmítá na olympiádě hrát v oblečení od Adidasu, jak po ní požaduje belgický olympijský výbor, a odřekla účast v Aténách. Svým rozhodnutím rozvířila v zemi, která nesbírá olympijské medaile po hrstech a jedno zlato či stříbro by ji chybělo, zuřivou diskuzi.

A za druhé se Belgie zlobí i proto, že milovaná "Kimmeke" se kvůli sponzorovi připraví o jeden z vrcholů kariéry. "Tenisté mají mezi olympiádami spoustu možností vyhrát velké turnaje. Hry se však konají jen jednou za čtyři roky," připomněl Jacques Rogge, předseda Mezinárodního olympijského výboru. Usoudil, že až Kim pověsí špičkový tenis na hřebík, bude litovat, že se nepodívala na olympiádu, což je přece jen něco jiného než grandslamový turnaj.

Do věci se vložil generální tajemník Belgického olympijského výboru Guido De Bondt, který prohlásil, že Clijstersová bude mít místo v belgické výpravě zajištěno až do samého konce. "Nic není definitivní," uvedl, aniž vyjasnil, co by chtěl s problémem
sponzora dělat.

Na zachránce si hrál také Marino Keulen, vlámský ministr sportu. Navrhl kompromisní řešení - ať si prý Clijstersová klidně vezme své milované tričko Fila, ale hrát může s raketou Adidas, nebo naopak. Nedošlo mu, že Fila vyrábí jen oblečení a že raketa nepatří k předmětům, na něž se vztahují sponzorské dohody, ale k "technickému vybavení". Dnešní tisk mu to otloukl o hlavu.

Stejně jako vyčetl Clijstersové, že své rozhodnutí ani pořádně neoznámila, jenom jej vyvěsila na své webové stránce. "Přinejmenším to není slušné, svědčí to o určitém nedostatku taktu," napsal list Le Soir. Usoudil, že to možná nebyla ani sama Kim, ale její otec a manažer v jedné osobě, který už dávno zpřetrhal všechny vazby s tiskem.

Podle Boba Verbeecka, šéfa antverpského tenisového turnaje a kamaráda Kim, je vysvětlení nasnadě - nejede do Atén proto, že tam nebude ani její přítel Lleyton Hewitt. "Určitě to hraje roli v jejím rozhodování. Beztak se vidí tak málokdy..." poznamenal.Najdete na iDNES.czmobilní verze