Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běhání po trávě atletce svědčilo

31 2000
P r a h a - Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová stále není rozhodnuta, zda se na konci února zúčastní halového mistrovství Evropy v Gentu. Po dnešním návratu z třítýdenního soustředění v jihoafrickém Potchestromu však nevyloučila, že se objeví na domácím halovém šampionátu, který se koná 12. a 13. února v Praze.

"Ohledně halového mistrovství Evropy stále nemám jasno. Vše bude záležet na tom, jak se budu cítit," prohlásila po příletu čáslavská běžkyně, jež dlouhodobě směruje přípravu k letnímu
vrcholu sezóny, olympijským hrám v Sydney.

Svůj premiérový pobyt v JAR označila za nejlepší soustředění, jaké kdy absolvovala. "Až na tři deštivé dny tam byly ideální podmínky. Přípravu ve vyšší nadmořské výšce jsme už zaměřovali i na kvalitu, spoustu tréninků jsem absolvovala na trávě, což byl dokonalý balzám," líčila šestadvacetiletá atletka, jež si zároveň pochvalovala pevné zdraví. "Žádné ze svalových problémů z minula mě nepronásledovaly a po letech jsem dokonce mohla vyklusávat bosa."

Během přípravy na africkém kontinentu se Formanová postavila tréninkově na start závodu na 800 metrů, průměrný čas 2:09,87 byl odrazem předchozí tvrdé přípravy. "Závod jsem pojala vyloženě jako trénink. Hlavním důvodem mého startu byla skutečnost, že pořadatelé mi za to v podstatě uhradili celý pobyt," neskrývala běžkyně.

V nejbližší době absolvuje Formanová v tréninku v hale měřený test a teprve na jeho základě se rozhodne, zda absolvuje v halové sezóně nějaké starty. "Teprve potom se uvidí, jestli budu startovat na mistrovství republiky, případně na nějakém dalším mítinku. Měla bych proto ale zaběhnout půlku alespoň pod dvě minuty," řekla svěřenkyně trenérky Jarmily Kratochvílové.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze