Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závodit v Novém Městě, to je zážitek, chválí běžec na lyžích Jakš

23 2016
Před sezonou si určil běžec na lyžích Martin Jakš dva vrcholy sezony: Tour de Ski a Světový pohár v Novém Městě na Moravě. V Tour dojel celkově devatenáctý. A za sebou už má také individuální závod na 15 kilometrů volnou technikou na Vysočině. Dojel na dvacáté příčce. "Nebyl to úplně můj top závod, ale propadák taky ne," řekl po závodě v mix zóně.

Celý závod hustě chumelilo. Jak se v těchto podmínkách jelo?
Sněžilo, ale všichni měli podmínky stejné. Já si myslím, že to ani tak tomu závodu nevadilo. Můj to nebyl úplně top závod, v který jsem v koutku duše doufal, ale propadák taky ne.

Byl jste v první polovině startovní listiny. Měl jste výhodu, že jste startoval dříve?
Myslím, že ani ne. Akorát to bylo nebezpečné v zatáčkách.

Po Tour de Ski jste měl pauzu, teď jste se vrátil do stopy. Jak jste se cítil po fyzické stránce?
Nejelo se mi pocitově úplně špatně, ale bohužel to není ideální forma, která by měla být. Zezadu mě dojel v druhém kole jeden Nor, pak už byl tedy můj úkol se ho držet. Ale on ke konci taky tuhl. Kdyby to byl nějaký závodník, který by jel o celkové pódium, tak by člověk mohl být trochu lepší. Já jsem bohužel ale neměl tu sílu na to, abych jel pak sám to vyšší tempo.

Dojel jste na dvacáté příčce, jste spokojený?
Říkal jsem si, že kdybych byl kolem dvacítky, tak bych byl spokojený.

Kolik sil zbylo do zítřejší štafety?
Já myslím, že síly by na to měly být. Věřím si, že by ten závod po odpočinku mohl být ještě lepší než dneska.

Co říkáte na podporu fanoušků v Novém Městě?
Když jsem se rozjížděl, tak na trati nebylo tolik lidí, ale pak v těch kopcích atmosféra byla super. Diváci přišli, neříkám, že to byly desítky tisíc, ale v kopcích atmosféra byla fakt dobrá. Je to zážitek tady závodit.

Lukáš Bauer se vrátil zpět do stopy po nemoci. Jaký komentář byste přidal?
Je to rozhodně dobře, že tady diváci mají svoji modlu nebo vzor mnoha dětí, které začaly díky němu lyžovat. On má za sebou skvělé výsledky. Je to historicky asi jeden z nejlepších českých lyžařů. Vždycky, když se objeví v závodě, tak je to jedině dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze