Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běh na Ještěd ovládli Kreisinger a Kocumová

Jan Kreisinger - archivní fotografie | foto:  Michal Sváček, MAFRA

2 2014
Celkem 99 vytrvalců dokončilo drsný běh do vrchu Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd. Běžce a běžkyně všech věkových a výkonnostních kategorií prověřila náročná trať dlouhá 14,2 kilometru s převýšením 790 metrů.

„Letošní nižší počet startujících byl částečně ovlivněn konkurencí dalších závodů v regionu, ale i tak je necelá stovka účastníků slušné číslo. Počasí tentokrát závodu nebývale přálo, a tak trať z hodkovického náměstí na vrchol Ještědu nepřipravila žádné záludnosti,“ uvedl Roman Koucký, hlavní organizátor horského běhu

Konkurence byla trochu nižší než obvykle, ale i přesto závodníci předvedli řadu dobrých výkonů. Vítězem hlavní kategorie mužů se stal vytrvalec Jan Kreisinger, účastník olympijského maratonu v Londýně 2012, který jediný zvládl těžkou horskou trať pod hodinu.

Také absolutní vítězka závodu žen Zuzan Kocumová, bývalá juniorská mistryně světa a česká reprezentantka v běhu na lyžích předvedla solidní výkon, byť startovala ve starší kategorii žen B. Hodnotné výkony předvedli i vítězové veteránských kategorií František Mach či Blanka Paulů, někdejší lyžařská reprezentantka v 70. a 80. letech, kteří běželi kratší trasu z Rašovky na Ještěd.

Kocumová se pro účast rozhodla až na poslední chvíli v sobotu ráno. „V pátek jsem večer při brouzdání po netu zjistila, že se běží Hodkovice - Ještěd, závod v rámci českého poháru v běhu do vrchu. Počasí ráno vypadalo dobře, proběhla rychlá konzultace s tradičním účastníkem, který mi závod doporučil díky krásné trati, a proto jsem se rozhodla, že využiju tuto ideální příležitost na pročištění hlavy,“ popsala Zuzana Kocumová.

„I když dlouhé horské tratě s velkým převýšením jsem se trochu bála, to už chce mít naběháno. Navíc při bězích do vrchu mi jdou nejlépe seběhy… Ale tentokrát tvrdá konkurence v ženské kategorii nedorazila, v podstatě jsem si závod i přes délku a těžký terén užila. Vylepšit by to šlo snad jen prohozením místa startu a cíle,“ dodala s úsměvem.

Běh Hodkovice - Ještěd

Výsledky

Absolutní pořadí - muži:
1. Kreisinger (Adidas ČR) 58:52,8, 2. Berka (AC Syner Turnov) 1:00:08,2, 3. Podroužek (HO Harcov) 1:01:04,6, 4. Lajtkep (AC Slovan Liberec) 1:02:31,4, 5. Kunčar (Spartak Praha 4) 1:02:53,9, 6. Ježek (AC Slovan Liberec) 1:03:01,8.

Absolutní pořadí, ženy:
1. Kocumová (Cyklosit LBC) 1:13:58,8, 2. Matyášová (Dolní Dobrouč) 1:20:59,4, 3. Höschlová (Dolní Paseky-Světlá) 1:27:40,9.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze