Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Becker se stěhuje do Švýcarska

23 2003
Mnichov - Rázně skoncovat s problémy s německým finančním úřadem se rozhodl bývalý špičkový tenista Boris Becker. Za svůj nový domov, kde bude platit nižší daně, zvolil švýcarský kanton Zug se stejnojmenným hlavním městem. Bydliště však změnil také proto, že v zemi Helvétského kříže založil společnou firmu se svým obchodním partnerem Hansem-Dieterem Clevenem.

"Pro Švýcarsko ale hovořilo také rozumné daňové zatížení," připustil Cleven, který obchoduje v této alpské zemi už 27 let. Becker tak následoval některé další německé sportovní celebrity, které mají kvůli nižším daním oficiální bydliště ve Švýcarsku, nebo jiném daňovém ráji jako je Monte Carlo. To se týká i české tenisové jedničky Jiřího Nováka.

"Není přece náhodou, že například Michael Schumacher či Jan Ullrich si vybrali za bydliště Švýcarsko," zmínil Cleven šampiona formule jedna či nejlepšího německého cyklistu. "Mí přátelé vychvalovali přednosti této země v tom nejlepším duchu," uvedl multimilionář Becker.

"Na život ve Švýcarsku se těším, ale samozřejmě zůstanu věrný Německu," dodal.
S tenisem skončil Becker v roce 1999 a na kurtech si vydělal 25 milionů dolarů. Nevyhnuly se mu však problémy s daněmi a za jejich krácení při loňském procesu skončil málem ve vězení.

Nakonec dostal podmínku na dva roky, doplatil daně ve výši 3,1 milionu eur a půlmilionovou pokutu.  Když se před dvěma lety rozvedl s Barbarou, prodal vilu v Mnichově v ceně zhruba čtyř milionů eur a bydlel v apartmá jednoho z mnichovských luxusních hotelů. V Zugu si chce pětatřicetiletý Becker nejprve koupit byt a poté se poohlédnout po nějakém sídle.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze