Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Becker se s manželkou pře o děti a peníze

18 2000
M n i c h o v - Mezi německým tenistou Borisem Beckerem a jeho manželkou Barbarou se podle místních médií rozhořel spor o děti a peníze. Jeden z prominentních párů v zemi, který se rozchází, živí už dva týdny novinové články a pochůzka kolem kiosků s desítkami vystavených časopisů připomíná jednotvárnou galerii s fotografiemi Beckerových z dob jejich rodinného štěstí. Počínání páru po oznámení rozchodu už dostal přezdívku "Válka Roseových" podle amerického filmu o dramatickém manželském rozchodu. Manželství slavného tenisty přitom platilo v Německu do poslední chvíle ve všech ohledech za příkladné. Barbara Beckerová údajně podala u soudu v Miami žalobu, aby manžel platil vysoké sumy na zaopatření obou synů Noaha a Eliase.

Hodlá užívat sídlo za tři milióny marek na Fischer Islandu na Floridě a žádá o právo na výchovu dětí, neboť se obává, že si ho vymůže Boris. Tisk píše, že Becker přešel do ofenzívy a nechal zablokovat všechny manželčiny kreditní karty. Rodinu musel opustit i tělesný strážce. Becker ovšem v novinových rozhovorech jakoukoli "konfrontaci" s manželkou dementoval.

Podle deníku Bild je v manželské smlouvě zakotveno, že v případě rozchodu dostane Barbara kolem 20 miliónů marek. Beckerův majetek se odhaduje na 200 miliónů. Znalci ale mají za to, že 20 miliónů nebude stačit, neboť odhadují dosavadní náklady na zaopatření manželky a dětí na zhruba 100 000 marek měsíčně.

"Jsem na jeho penězích absolutně závislá," přiznala Barbara v tisku, i když o skutečné výši nároků hovořit nechtěla. "Měli jsme extrémně vysoký životní standard," dodala. Expert na rodinné právo Jochen Repp připustil, že žaloba Beckerové u amerického soudu je z její strany dobře spočítaným tahem, neboť v USA může svých cílů dosáhnout snáze. Podle amerických zákonů totiž má šanci domoci se ještě před případným rozvodem vysokého odstupného.

Beckerovu pověst na veřejnosti nyní navíc kalí nejrůznější fámy o jeho stycích s dalšími ženami. V Londýně o sobě dala vědět Ruska Angela Jermakovová, která před devíti měsíci porodila dceru, jejímž otcem má být údajně Becker. Zatím marně se snaží přimět německou hvězdu, aby na dítě platila přiměřené výživné.


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze