Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Becker se opět dostal před soud

18 2003
Mnichov - Bývalý německý tenista Boris Becker se opět musí hájit před soudem. Trojnásobný wimbledonský vítěz, jenž byl loni v říjnu potrestán za krácení daní, se tentokrát musí bránit žalobě, která po něm chce 1,5 milionu eur. Ty měl údajně slíbit na pokrytí ztrát internetového portálu Sportgate, v němž měl majoritní akcionářský podíl.

Becker, který jakýkoliv podobný slib odmítá, uvedenou sumu nezaplatil a internetová stránka kvůli finančním problémům zkrachovala. Administrátor serveru následně na Beckera podal žalobu.

Znesvářené strany se snažily dohodnout na mimosoudním vyrovnání, správce serveru však odmítl Beckerovu nabídku 50.000 eur. Soudce Stefan Bischoff, podle nějž bude dokazování v tomto případě velmi obtížné, navrhl vyrovnání v rozmezí 150 až 300 tisíc eur, ani to však žalobce nepřijal.

Kauza tak půjde před soud, jehož první zasedání se uskuteční v prosinci.

Při loňském procesu, který přilákal velkou pozornost médií, mnichovský daňový úřad Beckera obvinil, že neplatil daně ze svého podnikání v Německu a tvrdil, že žije v Monaku. Od vězení ho zachránilo to, že doplatil dlužné daně ve výši 3,1 milionu eur a pokutu 500 tisíc eur.

Navíc má bývalý tenisový šampion také problémy s daňovým úřadem v Mnichově, v tomto případě však jeho právní zástupci věří v dosažení dohody.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze