Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golf chce zahnat klišé a bavit, proto spustil novou platformu

ilustrační foto | foto: AP

26 2018
Zapomeňte na klišé, že golf je nezajímavý, že je sportem zbohatlíků a zlodějů. V Česku zažitá přirovnání ke hře s míčkem na greenech chce v myslích veřejnosti definitivně zahnat Česká golfová federace (ČGF) a za pomoci spuštěné platformy Bav se golfem hodlá změnit postupně myšlení lidí.

„Chceme ukázat golf jako pěkný, příjemný a zdravý sport, aby se odbourávala klišé, která jsou na něj navázána, a stal se silným rekreačním i závodním sportem,“ řekl při představení projektu Zdeněk Kodejš, prezident ČGF.

„My se golfem bavíme už dlouho. Víme, že není elitářský, snobský, ani nezajímavý, ale že to je obráceně.“

Internetová stránka bavsegolfem.cz nabídne začátečníkům i zkušeným hráčům na jednom místě vše důležité. Kde se nachází nejbližší hřiště, jak se na něj dostat, kolik ho bude hra stát nebo jaké zajímavé či náborové akce kluby nabízejí. Přihlášený uživatel v profilu může sledovat, jak se jeho schopnosti a kvalita hry zlepšují.

Jedním z nových sloganů je „Golf zvedá ze židle“ a důležitým faktorem je, že golfová federace platformu spustila ve spolupráci s golfovými kluby, hřišti, trenéry a s dalšími subjekty. „Využijeme zkušenosti dřívějších projektů. Nebude to revoluce, ale evoluce. Golf se dá hrát v jakémkoli věku i postavení,“ řekl Kodejš.

Zbavit se nálepky „hříšného“ sportu chce golf postupně. „Platforma bude působit dlouhodobě a pracovat s podvědomím,“ řekl projektový manažer Tomáš Přikryl. Další cestou je už běžící projekt Se školou na golf. „S dětmi půjdou na golf jejich otcové i dědové a ješitnost jim nedá si to taky zkusit a dítěti stačit,“ řekl Kodejš.

Mezi širokou veřejnost se má projekt Bav se golfem rozšířit za pomoci sociálních sítí. „Jak se nám je podaří rozhýbat, to je otázka, ale na hřištích pracuje hodně mladých a jejich přátelé jsou cílovou skupinou,“ řekl Juraj Werner, viceprezident ČGF. „Důležité je ukázat, že golf hrají běžní lidé a ne prehistorická zvířata,“ přál si.

Na začátku předešlých projektů si golfisté dávali za cíl zvýšení základny na sto tisíc hráčů a stavěli různé vzdušné zámky. Tentokrát mluví skromněji. „Hlavně aby byli lidé spokojeni, že našli novou zábavu. Není potřeba se honit za výsledky, ale zahrát si s kamarády, i to je cíl. Golf může lidi i vychovávat,“ zdůraznil Kodejš.

Golfu může prospět chystaná revoluční změna pravidel, která má hru zjednodušit a zrychlit. „Aby byl dostupný všem, aby byl rodinný,“ doplnil Kodejš.

V Česku je aktuálně sto šest hřišť, přičemž podle studie společnosti KPMG z roku 2016 prosperovala desetina z nich. Momentálně federace eviduje 55 tisíc registrovaných hráčů. Mezi špičky patří vítězka turnaje série LET Klára Spilková a mužskou jedničkou je účastník Challenge Tour Stanislav Matuš.

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze