Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer těžil z kopců Tour de France

31 2006
Boží Dar - Lukáš Bauer. Že je to výborný lyžař, to už o něm po zisku stříbra na olympiádě v Turíně ví každý. Ale že bude nejrychlejším bikerem na 73 kilometrů dlouhé trati tradičního maratonu Král Šumavy, to možná netušil ani on sám. "Opravdu jsem na tom byl líp, než jsem vůbec čekal," raduje se z víkendového triumfu v sedle horského kola.

Navíc měl před startem závodu mírné obavy. Přijde, nebo nepřijde únava? "Týden před Králem Šumavy jsem se připravoval se silničním kolem ve Francii. Do Klatov jsme přijeli v noci těsně před závodem. Nebyl jsem si jistý, jestli mě to nějak nepoznamená," říká Bauer.

Pobyt ve Francii se ukázal jako tréninkově velmi prospěšný. Jak by také ne, když Bauer zdolával vrcholky, které v červenci stojí v cestě pelotonu Tour de France. Telegraphe, Galibier s výškou 2645 metrů, vyprávějte o těch kopcích cyklistům...

"Myslím, že výsledek v Klatovech je i výsledkem změny mé přípravy. V této době jsem dosud nikdy tak netrénoval," tvrdí Lukáš Bauer, který se letos nově připravuje společně s německými reprezentačními lyžaři.

Ale zpět ke Králi Šumavy. Na tratích samé bláto, ovšem počasí naštěstí docela dobré. "Měl jsem strach, abych to třeba neodmarodil, ale nakonec nebylo tak špatně, aby se závod odjet nedal," říká Bauer.

Krátce po startu ztratil pozice po pádu jednoho z bikerů, ale s přibývajícími kilometry se pořadím prokousával dopředu a taky se mu ve sjezdech začala vracet technika. "Na biku se to nebojím pustit, z kopce mi to dělá dobře," culí se.

Zhruba od dvacátého kilometru jel Bauer osamocený na druhé příčce, na vedoucího jezdce ztrácel něco přes minutu. Pak se přes něho dostal, protože dosavadního lídra závodu přibrzdil defekt.

"Nechtěl jsem vyhrát takovým způsobem, proto jsem u něho zastavil a zeptal se, jestli si s opravou poradí sám. Prý ano, tak jsem sedl zpět na kolo a vyhrál jsem," líčí Bauer klíčový moment závodu.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze