Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat do Světového poháru běžců na lyžích plánuje Bauer v Toblachu

Běžec na lyžích Lukáš Bauer | foto: SLČR

5 2015
Přesně po čtrnácti dnech od tréninkového pádu v Gällivare, který ho připravil o start v úvodním podniku Světového poháru, hlásí běžec na lyžích Lukáš Bauer návrat k tréninku.

„Bolesti ještě nejsou úplně pryč, ale od doktorů už mám povolenou zátěž bez omezení. Od čtvrtka do neděle budu v Livignu, kde bych měl každý den lyžovat a dostávat se pomalu do formy. Všechno směřuje ke startu v závodě Světového poháru v Toblachu,“ říká trojnásobný olympijský medailista. V Itálii se 20. prosince pojede 15 kilometrů klasickou technikou.

Od svého zranění při pádu během finální přípravy na sezonu Lukáš Bauer netrénoval, rada lékařů zněla jasně: „Protože se jednalo o svalový problém, tak mi nebylo doporučeno trénovat ani v omezené míře. Každý den jsem absolvoval v ostrovské nemocnici magnet, který měl pomáhat vstřebávání hematomu z toho pádu, dvakrát jsem pak byl na kontrole u docenta Pavla Koláře.“

I když nemohl trénovat, lyžování pozorně sledoval. „Byl jsem v kontaktu s českým týmem během úvodního podniku Světového poháru ve Finsku, zároveň jsem sledoval i výkony Martina Koukala v roli televizního spolukomentátora. Rád bych řekl, že jsem si ten úvod sezony užil, ale radši než na gauči a u televize bych byl tam,“ přiznává 38letý matador. „Teď se těším na proces dávání se do kupy po sportovní stránce a až v Toblachu vyběhnu do svého prvního závodu Světového poháru v letošní sezoně!“

Do kolotoče Světového poháru se tak brzy vrátí nejzkušenější muž české reprezentace, kterou v úvodu sezony oslabily zdravotní problémy i v ženském týmu. Eva Vrabcová-Nývltová odstoupila po úvodním sprintu v Kuusamu, odletěla se léčit do Česka a uvedla, že trpí poruchou příjmu potravy.

„Držím Evě palce, aby se co nejdřív dala do kupy! Nejde ani tak o to, aby to bylo co nejdřív, ale aby to bylo definitivní vítězství nad tím problémem. A aby se mohla vrátit zpátky do stopy a užívat si to!“ vzkázal své reprezentační kolegyni Lukáš Bauer.

Toho zranění v oblasti žeber vyřadilo nejen z úvodního závodu Světového poháru, ale připravilo ho i o první letošní start v sérii dálkových běhů Ski Classics, která startuje o víkendu v Itálii.

„Do Livigna jedu i kvůli svému týmu, který se tam zúčastní La Sgambedy. Pak se vracím na skok do Česka a budu muset najít nějakou lokalitu, kde budu moct trénovat a připravovat se na Světový pohár,“ hlásí.

Ten pokračuje o víkendu v norském Lillehammeru, kde je na programu sobotní skiatlon, do kterého zasáhne trojice Petra Nováková, Martin Jakš a Petr Knop, a nedělní štafety, ve kterých by se kromě Jakše s Knopem měl do českého mužského kvarteta zapojit také Aleš Razým a Jakub Gräf.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze