Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer po nepovedeném skiatlonu: Opustilo mě štěstí

Lukáš Bauer na trati 30 km skiatlonu na MS v Liberci | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

23 2009
Procházel po skiatlonu kolem novinářů a prohodil: "Copak vy se mnou chcete dneska mluvit?" Oči mu žertovně zahrály. Lukáš Bauer byl poraženým, nikoli zlomeným mužem. Svoji medaili už v Liberci měl, to jej uklidňovalo. Včera sváděl marný boj. "Budete se mi smát, ale s výkonem jsem spokojený. Zato s výsledkem ne."

Co vám tedy zlepšuje náladu?
Že jsem pocitově jel dobře. Že to je dobré znamení pro štafetu. Případně i pro padesátku.

K žádnému kolapsu sil tedy po pátečním stříbru nedošlo?
Ne. Včera mi sice bylo strašně a dnes ráno se mi do toho nechtělo, ale při závodě jsem byl paradoxně naprosto v pohodě.

Až do chvíle, než se vám při bruslení takřka zastavily lyže. Kdy naposledy se vám něco takového přihodilo?
Netuším. Vzpomínám na loňské Val di Fiemme, jak mi "stály" na startu. Jenže pak se rozjížděly. Občas se takové věci stávají. Vybrali jsme s Fousem (servismanem Fouskem) podle našeho svědomí nejlepší možné lyže, udělali jsme maximum. Bohužel to nebyly ty pravé. Teď bychom asi vybrali jiné. V pátek stálo štěstí při mně, dneska při někom jiném z týmu.

Neměl jste během závodu chuť hodit ty lyže do lesa?
Jo, v posledním kole jsem k tomu měl sto chutí. Jenže zahodil jsem je v životě jen jednou – a lidi od firmy by asi nebyli nadšení. Taky mi kolikrát jely super, vůči nim by to bylo blbý. I vůči Fousovi, který to bere dost osobně.

Už předtím byl závod svázaný taktikou, což nemáte vůbec rád, že?
Čekal jsem to. Chvílemi se peloton téměř zastavil. Věděl jsem, že nemá cenu se o něco pokoušet, že musím čekat. Ale zároveň mi bylo jasné, že se náš balík zvětšuje a o to větší bude strkanice a možnost pádů. Naštěstí mi jen dvakrát stoupli na hůl, nepadl jsem. Jen mi na těch lyžích pak rychle odcházely síly.

Mohl jste je šetřit a závěr vypustit...
To si ti skvělí diváci nezasloužili. Snažil jsem se bojovat až do konce.

Po páteční patnáctce jste zvažoval i start ve sprintu dvojic, který je kopcovitý a jede se v Liberci klasicky. Jak to tedy s vámi bude? Bylo mi trenérem řečeno, že nemám šanci na nominaci. Tak ho, myslím, nepojedu... Zatrénuju si na Bedřichově na lehčích tratích, ve čtvrtek pak ve Vesci – a budu se těšit na páteční štafetu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze