Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer na bilboardy propagující šampionát nesmí, musí mu stačit vlaky

Na bilboardech na MS v Liberci se objevili Jakub Janda (na obrázku) a Martin Koukal. | foto: ČTK

29 2009
Běžec na lyžích Lukáš Bauer není tváří mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, třebaže je největší českou nadějí na medaili. Na bilboardech lákají fanoušky jeho méně úspěšní kolegové. Proč?

Na velkých plakátech billboardech propagujících blížící se šampionát jsou totiž skokan na lyžích Jakub Janda a další běžec Martin Koukal, kteří jsou zároveň členy marketingového týmu Kateřiny Neumannové, jemuž pomáhá firma Josefa Jindry.

Neumannová je ředitelkou organizačního výboru šampionátu, její přítel Jindra je jejím oficiálním poradcem.

"Ano, ti, co jsou na billboardech, jsou zároveň sportovci z týmu Kateřiny Neumannové," řekl serveru tyden.cz mluvčí pořadatelů Zdeněk Soudný. "Při hledání tváří šampionátu jsme zvolili cestu nejmenšího odporu, navíc oba propagují šampionát bezplatně," dodal. Na druhou stranu si však pořádající agentura zdarma odprezentuje své sportovce.

Janda je bývalým vítězem Světového poháru, Koukal někdejším mistrem světa v běhu na 50 km volnou technikou. Bauer však loni vyhrál Tour de Ski i celé hodnocení Světového poháru. Byl také čtvrtý v anketě Sportovec roku 2008.

"I mě překvapuje, že Lukáš na plakátech není. Mluvil jsem o tom s panem Jindrou a slečnou Neumannovou, a ti mi řekli, že nemají zájem," řekl Bauerův manažer Martin Müller. "My bychom za to žádné peníze také nechtěli," dodal.

Bilboard na MS v Liberci

"Proč jsme vybrali právě Martina Koukala a Jakuba Jandu? Protože to jsou jediní současní aktivní reprezentanti, kteří mají medaile ze světových šampionátů," hájí se však Zdeněk Soudný, tiskový mluvčí šampionátu. (Medaile mají také Kožíšek a Šperl - pozn. redakce).

Neumannová prohlásila, že od začátku nechtěla, aby byl někdo tváří šampionátu. "Bála jsem se, že může onemocnět a potom na šampionátu nebude startovat. To znám ostatně ze své vlastní zkušenosti," podotkla. "Navíc nešlo o propagaci sportovce, ale o navození atmosféry. Chtěli jsme někoho, kdo bude mít emotivní gesta, jako je tomu například u Martina Koukala, ze kterého je vidět nadšení a to pravé lyžařské fandovství," dodala Neumannová.

Podle serveru tyden.cz se Bauer nakonec v reklamě na šampionát pravděpodobně přece jen objeví. Měl by prý zvát na šampionát ve vlacích Českých drah.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze